Розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «FOSS LVIV- 2018»

28 квітня 2018 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось відкриття і пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції «FOSS LVIV – 2018». У конференції, яка уже увосьме відбувається в Університеті, беруть участь розробники та користувачі програмного забезпечення, IT-менеджери та вчені, у сферу наукових зацікавлень яких входить питання вільного програмного забезпечення.

Організували захід Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівська група користувачів Linux, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Брестський державний технічний університет та проект «Linux Vacation/Eastern Europe».

Основним завданням наукового зібрання є забезпечення ефективного спілкування та обміну інформацією між науковцями та експертами, обговорення перспектив розвитку вільного програмного забезпечення в діловому секторі, науці та освіті, а також сприяння виникненню нових проектів, спрямованих на поширення вільного програмного забезпечення.

Під час відкриття конференції проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету Віталій Кухарський наголосив на актуальності тематики заходу. За його словами, використання вільного програмного забезпечення є надзвичайно важливим в сучасних українських реаліях, особливо для освітньої та наукової сфери.

«Питання вільного програмного забезпечення актуальне у багатьох вимірах, зокрема, в освітньому середовищі. Саме правильне використання програмного забезпечення може дозволити нашій країні успішно боротися з такими негативними явищами, як плагіат, загалом сприятиме оптимізації і покращенню системи управління університетами», – наголосив Віталій Кухарський,  а також додав, що питання вільного використання програмного забезпечення є актуальним і для бізнес-середовища Львова та України.

До учасників конференції також звернулася представниця  Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова А. Ворожбит, яка зачитала вітання від імені завідувача кафедри теоретичних основ інформатики, академіка НАПН України, професора Мирослава Жалдака.

Завідувач кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. Івана Франка, заслужений професор Університету Іван Болеста, звертаючись до присутніх, наголосив, що традиція проведення конференції – яскравий приклад самоорганізації спільноти, яка займається вільним програмним забезпеченням. А відтак, Іван Болеста побажав усім учасникам наукового зібрання плідної роботи і хороших напрацювань.

Надалі доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського університету Григорій Злобін детально ознайомив присутніх із програмою цьогорічної конференції.

На пленарному засіданні науковці та провідні фахівці представили доповіді, у яких йшлося про специфіку і практику використання вільного програмного забезпечення  у різних сферах – від освіти до підприємництва.

Конференція триватиме до 28 квітня 2018 року.