Відбулася Міжнародна науково-практична студентська конференція, присвячена питанням музичного мистецтва та виховання

20 травня 2022 року в рамках проведення Всеукраїнського фестивалю науки 2022 року відбулася Міжнародна науково-практична студентська конференція «Музичне мистецтво та виховання: міжкультурні зв’язки України та Польщі»/  «Sztuka muzyczna i edukacja: relacje międzykulturowe między Ukrainą a Polską», організована ЛНУ ім. Івана Франка, факультетом культури і мистецтв, кафедрою музичного мистецтва, а також Інститутом музики Колегіуму гуманістичних наук Жешувського університету.

Особливе значення ця подія мала для кафедри музичного мистецтва, оскільки захід такого статусу проводився вперше після значної перерви (понад 10 років). У конференції взяли участь  студенти та аспіранти з польського Жешува та України (Львова, Києва, Дніпра, Дрогобича).

Учасників заходу привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар. Володимир Михайлович зазначив, що особливо важливим і прикметним сьогодні є проведення конференції спільно з польськими науковцями. «Як відомо, справжні друзі пізнаються в біді. І Польща, без перебільшення, виявилася нашим найкращим другом. Ми цінуємо все, що сьогодні робить для нас дружній польський народ, тож, впевнений, що нашим студентам буде цікаво обмінятися досвідом із польськими колегами», – зазначив Володимир Качмар, висловивши переконання, що сьогоднішнє наукове зібрання продемонструє високий рівень досліджень наших студентів.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся доктор габілітований, професор Жешувського Університету, директор Інституту музики Колегіуму гуманістичних наук Жешувського університету Мірослав Димон, який, зокрема, зазначив, що тематика конференції є доволі багатогранною, адже вплив музики на виховання можна розглядати у багатьох аспектах – у мистецькому та соціальному контекстах. За словами Мірослава Димона, «незважаючи на усі обставини, наука повинна розвиватися, а дослідження – рухатися вперед, оскільки для науки немає жодних кордонів. Для музики – тим паче – жодних обмежень не існує. Музика є міжнародною мовою, яку всі досконало розуміють».

Слова вітання молодим науковцям адресували також: докторка мистецтвознавства Тереса Мазепа, кандидатка  мистецтвознавства, доцентка, в.о. завідувача кафедри музичного мистецтва Світлана Салдан,  докторка Кінга Фінк, кандидатка мистецтвознавства, доцентка Оксана Величко  – модератори секцій конференції, які побажали учасникам плідної роботи.

Тематика доповідей засвідчила широкий спектр досліджень, науковий аналіз і методичне обґрунтування обраних тем: від філософії музики – до проблем музичного навчання та виховання. Кожен з доповідачів виступав зі своєю темою близько 15 хвилин, після чого усі присутні мали можливість поставити запитання. Жваві дискусії серед учасників та глядачів підтверджують актуальність обраних тем. Загалом учасники конференції, яка відбулась за непростих обставин воєнного стану (під час роботи двічі лунала сирена повітряної тривоги), продемонстрували рішучість прагнень студентської спільноти до наукових досліджень та саморозвитку.

Спільною тезою у висловлюванні усіх присутніх стало прагнення до продовження подальшої наукової співпраці України та Польщі!

Детальніше з програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.