Розпочалась Програма спільного професійного міжнародного стажування для університетів з трансферу технологій

18 жовтня 2021 року стартувала Програма спільного професійного міжнародного стажування для університетів з трансферу технологій (GUTT.INUP). У проєкті беруть участь викладачі, аспіранти та адміністративні працівники Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана (Німеччина), Львівського національного університету імені Івана Франка та Київського академічного університету. Зважаючи на карантинні обмеження, передбачено дистанційний формат роботи.

Першим учасників програми привітав керівник центру трансферу технологій Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана Лукас Воршех. Він познайомив слухачів із історією становлення Вюрцбурзького університету, описав його структуру, зазначив основні аспекти діяльності, пріоритетні напрями наукових досліджень та представив широку карту міжнародної співпраці університету. Окремо професор Воршех описав роботу Центру трансферу технологій, окреслив його основні функції та здобутки.

З вітальним словом до учасників звернувся Перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Гукалюк. «Проєкт  DAAD «Партнерство університетів України та Німеччини з трансферу технологій» успішно триває вже третій рік поспіль. І, незважаючи на перешкоди пандемії, здійснює помітний внесок у покращення якості навчання та досліджень у Львівському університеті. На мою думку, спільна програма міжнародного стажування, яку ми сьогодні розпочинаємо, є дуже важливим проєктом для ЛНУ ім. Івана Франка, адже ми зможемо досягти низки важливих цілей: отримання досвіду міжнародного співробітництва у сфері інноваційного розвитку, напрацювання міжнародних мереж з трансферу технологій між університетами та зацікавленими сторонами з бізнесу, влади, громадськості, а також підвищення кваліфікації викладачів та адміністративного персоналу. Варто зазначити, що наша програма є своєрідним експериментом для Університету, першою ластівкою спільних міжнародних дистанційних стажувань для викладачів, тож, я бажаю всім учасникам плідної роботи та нових ідей», – наголосив Андрій Федорович та подякував партнерам за плідну співпрацю та якісну роботу, націлену на спільний результат.

Заступниця  директора Київського академічного університету з розвитку та інновацій Олександра Антонюк висловила переконання стосовного того, що здобутий під час стажування досвід буде надзвичайно корисним для усіх учасників програми. Вона відзначила широкі можливості, які дає партнерство з Вюрцбурзьким університетом, та побажала учасникам успіху.

Опісля вітальних слів організатори стажування розповіли учасникам усі деталі подальшої роботи. Загалом Програма професійного міжнародного стажування триватиме до 30 листопада 2021 року, її обсяг складає 180 годин (30 годин на тиждень). GUTT.INUP сфокусована на таких напрямках трансферу технологій як інноваційний менеджмент та управління проєктами; комерціалізація ідей, стале підприємництво та стартапи; формування грантових заявок та співпраця університетів з бізнесом.

Упродовж навчання для учасників передбачена серія вебінарів та воркшопів з написання грантів, розробки та обгрунтування ідей, управління проєктами від  фахівців з Німеччини. Також кожен, хто долучився до навчання матиме можливість взяти участь у спільних заходах університетів-організаторів з бізнесом в межах проєкту – Eco Innovation Day – 5th International Meetup у Київському академічному університеі 22 жовтня  та День кар’єри ЄС / EU Career Day 2021 у Львівському університеті 11 листопада 2021 р.

Програмою стажування передбачена презентація роботи підрозділів Вюрцбурзького університету та ознайомлення із регіональними  екосистемами стартапів у Франконії (Німеччина), візити до регіональних центрів підприємництва, нетворкінг-сесія з науковцями з Вюрцбурзького університету, індивідуальна та командна робота над проєктом ідеї тощо. Після успішного завершення програми учасники отримають сертифікати про проходження міжнародного стажування.

Детальнішу інформацію про Програму професійного міжнародного стажування GUTT.INUP можна отримати за посиланням.

Довідково. Програма професійного міжнародного стажування для університетів з трансферу технологій (GUTT.INUP)  відбувається як частина спільного міжнародного проєкту «Партнерство університетів України та Німеччини з трансферу технологій» German Ukrainian Technology Transfer University Partnership (GUTT.UP) .

Проєкт  GUTT.UP  реалізовує Львівський національний університет імені Івана Франка, Вюрцбурзький університет Юліуса Максиміліана та Київський академічний університет за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD)  з жовтня 2019 року. Метою проєкту є сприяння сталому розвитку ефективних університетів у Німеччині та Україні.

Координаторкою проєкту у Львівському університеті є доцентка кафедри менеджменту економічного факультету Маріанна Кохан.