Розпочався курс «Стартап: від ідеї до злету»

Понад 150 креативних студентів, які прагнуть змінювати нашу державу на краще, розпочали своє навчання на курсі «Стартап: від ідеї до злету», який є освітнім виміром ініціативи Львівського університету «Інноваційна весна України». Навчання відбувається в онлайн-форматі з 14 лютого по 30 травня за підтримки викладачів і наставників, експертів і запрошених лекторів-практиків.

Ініціатива Львівського університету «Інноваційна весна України» покликана до суспільного поступу, відновлення та прискореного розвитку освітнього, наукового, підприємницького потенціалу України, який загальмований варварським вторгненням росії на територію України.

Вагомою складовою ініціативи є курс «Стартап: від ідеї до злету», для участі в якому цьогоріч зареєструвалися 165 студентів різних факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка. Слухачів курсу привітав проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. Він розповів присутнім про структуру, напрямки роботи та важливу роль, яку Львівський університет відіграє у науковому, культурному та націєтворчому процесі України упродовж багатьох років. «До сьогодні Університет залишається активною частиною українського соціуму та ставить перед собою велику мету – підготувати нове покоління фахівців, які зможуть успішно протистояти усім викликам майбутнього. Ми усвідомлюємо, що невдовзі держава потребуватиме кваліфікованих експертів та їхніх цінних ідей, які допоможуть відбудувати Україну, а вже сьогодні ми маємо великий спектр галузей, у яких надважливою є розробка нових стартапів та пошук добрих рішень, що сприятимуть наближенню перемоги. Я вірю, що ідеї, які сформуються на цьому курсі, будуть втіленні в життя, а здобуті знання, поради та настанови стануть запорукою на шляху до успіху кожного студента», – підкреслив актуальність курсу Роман Гладишевський та побажав усім учасникам цікавого та продуктивного навчання.

Загалом курс «Стартап: від ідеї до злету» передбачає онлайн-тренінги, семінари і майстер-класи за менторської підтримки підприємців. До курсу залучені лектори – представники бізнесу та закладів освіти з України та з-закордону. Зокрема, допомагатимуть молоді опановувати особливості розробки та реалізації стартапів такі фахівці, як Ігор Катерняк – доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Львівського університету, автор підручника «Інноваційна весна в техстартапах», підприємець (Україна), Жульєн Бучер та Діана Хайнбучер, які представляють професорство інноваційних досліджень та Технологічний менеджмент професора Штефана Хюсіга в Хемінцькому технологічному університеті (Німеччина), Стефан Шандера – генеральний директор і партнер-засновник компанії Gigahertz (Німеччина), Мері Шепард Спейт – професорка міжнародного бізнесу і підприємництва Вісконсінського міжнародного університету (США), Маркіян Цимбаліста – керуючий партнер консультаційно-технологічної компанії TageSpot, головний технологічний директор та співзасновник платформи B2B2C компанії InDest (Україна), Томас Карлссон – генеральний виконавчий директор Sörmlandsfonden AB, Фонд венчурного капіталу з активною бізнес мережею у провінції Сeдерманланд (Швеція), Олексій Кушнір – доцент кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій факультету електроніки та комп’ютерних технологій ЛНУ ім. Івана Франка, науковець, фахівець з робототехніки та програмної інженерії (Україна), Євген Кренцель – засновник і президент компанії Innovek, головний науковий співробітник і віце-президент зі стратегічних партнерств і альянсів у XLerateHealth, співзасновник UPLIFT Accelerator, (США), Колін Рігбі – представниця Smart Innovation Hub Кільського університету (Велика Британія), Емма Бонфільйо – аспірантка кафедри менеджменту Кільського університету (Велика Британія), Вікторія Лобода – доцентка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету педагогічної освіти ЛНУ ім. Івана Франка (Україна).

Курс охоплює освітній компонент через тренінги, семінари та майстер-класи, дослідницький компонент шляхом пошуку оптимальних рішень для конкретних завдань і бізнес-компонент через підготовку стартап-проєктів та планування трансферу технологій.

«Стартап: від ідеї до злету» має на меті допомогти студентам сформувати краще уявлення про те, як організувати інноваційний процес і створити якісну бізнес-модель для свого стартапу, а безпосереднє навчання сприяє розвитку підприємницького мислення та поведінки, демонстрації лідерських якостей, здобуттю навичок роботи в команді. Учасники курсу готуватимуть справжню концепцію проєкту та отримають експертну оцінку своїм напрацюванням, вчитимуться обирати фінансову модель для розширення бізнесу, будувати стратегію просування, налагоджувати партнерські відносини з потенційними інвесторами («продавати» своє бачення), розробитимуть план і рамки для реалізації MVP продукту або послуги.

Упродовж курсу слухачі опрацьовують метод Lean Startup та вивчають його основні принципи, розглядають роботу з канвою для запропонованої цінності, шляхи залучення фінансів, стратегії збуту, досліджують цільовий ринок та його сегменти, навчаються виявляти конкурентів та аналізувати їхні ідеї, дізнаються більше про дизайнерське мислення та інструменти творчості і уяви.

Важливим аспектом навчання є можливість створити власну команду, яка зможе перетворити ідею в реальний бізнес-проєкт. На завершення курсу учасники матимуть напрацьовану бізнес-модель для стартапу, реалізовану за менторської підтримки успішних підприємців з відповідних галузей.

Завершиться курс Міжнародним форумом – презентацією стартап-проєктів потенційним інвесторам, що відбудеться у травні 2023 року.