«Звичаї народу позначаються на його мові, а з іншого боку, значною мірою саме мова формує народ», – зазначав у своїй праці «Курс загальної лінґвістики» відомий швейцарський мовознавець Фердинан де Сосюр. З огляду на події сьогодення ми також бачимо і ще раз пересвідчуємося, що мова для нації має неабияке значення. І для належного стану та статусу мови у суспільстві важливо передусім виховувати кваліфікованих філологів, які би з гордістю несли стилос в руці, а слово у серці.

Саме тому сьогодні, 29 липня 2022 року, на філологічному факультеті Львівського університету відбулася зустріч зі вступниками, під час якої абітурієнти мали змогу дізнатися від професорів кафедр та студентів 2-4 курсів усі тонкощі філологічної освіти, зокрема почути про основні та вибіркові дисципліни, лекційні та практичні курси, можливості отримання додаткової кваліфікації, навчальні практики, студентські організації та заходи, які вони проводять.

Варто також додати, що з уст самих студентів прозвучав перелік різноманітних місць та способів працевлаштування з дипломом філолога. Чимало із них вже сьогодні випробували себе у професіях вчителя, редактора, журналіста, коректора, копірайтера, ведучого урочистих подій, автора поетичних чи прозових творів, репетитора тощо.

Викладачі факультету, доктори філологічних наук Зоряна Купчинська й Михайло Гнатюк, а також доктор педагогічних наук Володимир Микитюк зазначили, що філологічний напрям у Львівському університеті бере свій початок ще з кафедри руської словесності, заснованої у 1848 році. Також вони закцентували на тому, що вдале поєднання основних і вибіркових дисциплін дозволяє студенту сповна зануритися як у незмінні для філологів курси сучасної української літературної мови, історії української літератури чи теорії літератури, так і збагатити свій професійний потенціал, відвідуючи нові та цікаві пари з лінгвістики реклами, комп’ютерної лінгвістики, морфонології чи літературної критики.

З умовами вступу-2022 слухачів ознайомила відповідальний секретар приймальної комісії Наталія Міщук. Абітурієнти були дуже активними, тому пані Наталія відповіла на чимало їхніх запитань, які стосувалися мотиваційних листів чи подачі документів. Чимало вступників також цікавилися можливістю вивчати інші мови, окрім основної, тож декан факультету Роман Крохмальний розповів про усі можливості таких студій для наших майбутніх студентів.

Насамкінець додамо, що на серію Днів відкритих дверей, яка триватиме впродовж 1, 2 та 3 серпня, зареєструвалися вже близько 100 охочих вступити на філологічний факультет.

Записи всіх зустрічей ви можете знайти на головному ютуб-каналі Університету.

Щиро віримо, що гасло «Спочатку було слово» та свідомий вибір приведе наших абітурієнтів до омріяної спеціальності!

До зустрічі!

Автор статті – Центр маркетингу та розвитку ЛНУ ім. Івана Франка