#360_градусів_у_діяльності_Львівського_університету: Біологічний факультет

💭 Чи знаєте ви, що вакцина проти тифу була винайдена випускником, а згодом і професором Львівського університету?

🔹 Рудольф Вайгль – виходець з невеликого чеського містечка Пршеров. Після смерті батька він разом із матір’ю переїжджає до Стрия, де на той час жив його вітчим, а вже юнаком – до Львова аби вступити у Львівський університет🎓.

🔹 З початком Першої світової війни він був мобілізований до Австрійської армії, де швидко поширювалася епідемія тифу серед солдатів. Саме це і підштовхнуло Вайгля до дослідження цієї хвороби.

🔹 У 1919 році він вирушає до Перемишля, де і розпочинає фундаментальні дослідження, завдяки яким йому вдалося виготовити вакцину проти епідемічного висипного тифу, що врятувала життя багатьох людей.

🔹 Для експериментів вчений використовував вошей, заражених збудниками висипного тифу. Оскільки на це годилися лише живі воші, у лабораторії працювали їхні годувальники (донори).

🔹 У процесі роботи Вайгль сам заразився і перехворів на тиф, а виготовлену вакцину він вперше випробував на собі.

🔹 У 1920 році Вайгль приймає запрошення кафедри загальної біології Львівського університету та обіймає посаду професора, завідувача кафедри. На базі цієї кафедри був створений Інститут досліджень висипного тифу — відомий як Інститут Вайгля. Ця установа діяла до 1944 року.