Колеги із Массачусетського Технологічного Інституту (Massachusetts Institute of Technology) відвідали Львівський університет

Усі випадковості – не випадкові. Так можна сказати з про початок співпраці Львівського університету з Массачусетським Технологічним Інститутом (Massachusetts Institute of Technology). Ще зовсім недавно за посередництва директорки Програми імені Фулбрайта в Україні (Fulbright Program in Ukraine) та Інституту Міжнародної Освіти (Institute of International Education) Jessica Zychowicz представники нашого Університету мали перше онлайн-знайомство із  Менеджеркою альянсу Управління стратегічних альянсів і трансферу технологій Массачусетського технологічного інституту Джулією Кухаренко  та Заступником директора з управління альянсом Массачусетського технологічного інституту Майклом Леськівим, а вже в п‘ятницю наші нові колеги очно відвідали Львівський національний університет імені Івана Франка.

Розпочалося їхнє знайомство із нашим навчальним закладом із головного корпусу, що на вулиці Університетській, 1. Там на гостей вже чекали завідувач Музею історії ЛНУ ім. І. Франка Юрій Гудима, представники центру маркетингу та розвитку разом зі своїм керівником Ольгою Осередчук, перекладачі з факультету іноземних мов. Представників Массачусетського технологічного інституту вразила давня історія нашого Університету та цікаві розповіді про архітектурні деталі корпусу від пана Юрія. Згодом гості також завітали і в сам університетський музей, де мали змогу ознайомитися із численними експонатами, а також залишили побажання для нашого навчального закладу в Університетській книзі.

Далі Джулі Кухаренко та Майкл Леськів зустрілися з Ректором Львівського університету,  доктором філософських наук, професором, членом-кореспондентом Національної академії наук України Володимиром Мельником та проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці, доктором юридичних наук Сергієм Різником. Під час зустрічі Володимир Петрович наголосив, що співпраця Львівського університету та Массачусетського технологічного інституту – це ще один важливий крок української освіти назустріч світовим стандартам та цінностям, а також можливість для наших науковців та студентів навіть в час війни робити суспільно важливі відкриття та дослідження, а також обмінюватись досвідом з колегами із США.

Наступною зупинкою для наших колег стала 220 авдиторія, де на них чекали кандидат фізико-математичних наук, завідувач кафедри прикладної математики Юрій Ящук та докторка фізико-математичних наук кафедри теоретичної фізики Христина Гнатенко, які представили гостям переваги Львівського університету в напрямку інформаційних технологій, співпраці з відомими ІТ-компаніями. Представники Львівського університету спільно з Джулією Кухаренко та Майклом Леськівим обговорили проблемні питання щодо надання освітніх послуг студентам-айтівцям у час війни та шляхи міжнародної співпраці.

День був багатий на зустрічі, тож далі наші гості відвідали факультет електроніки та комп’ютерних технологій, де їх зустріли декан факультету  Юрій Фургала, заступник декана Андрій Лучечко, завідувач кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій Іван Карбовник та завідувач кафедри системного проєктування Шувар Роман. Кожен із доповідачів представив досягнення факультету електроніки та комп’ютерних технологій, ознайомив слухачів із проєктами, які щороку організовує Львівський університет, зокрема DES (Data Engineering and Security) та Summer Schools of AIT (Artificial Intelligence Technology). Варто додати, що спікери згадали напрямки, за якими наш навчальний заклад здійснює підготовку ІТ-спеціалістів, а також закцентували на тому, що це є найбільш затребувані та актуальні знання, які цінують не лише в Україні, а й  в цілому світі.

Насичений день закінчився в офісі компанії “SoftServe”, де наших гостей зустріли віце-президент з навчання та розвитку в SoftServe Галина Даців та директор Центру розвитку талантів Андрій Переймибіда, які розповіли присутім про переваги та потенціал компанії, а також партнерство із Львівським університетом та дуальні освітні програми. Гостей також зацікавила співпраця з американськими філіями компанії, тож віримо, що вже зовсім скоро такі зв’язки будуть налагоджені. Насамкінець на колег із Массачусетського технологічного інституту чекала екскурсія офісом.

Щиро віримо, що це лише початок співпраці Львівського університету та Массачусетського технологічного інституту, адже сьогодні вже вдалося обговорити чимало шляхів взаєморозвитку та взаємодопомоги. Тішимося, що навіть у такі складні для України часи нас підтримує світ, і зокрема освітнє середовище Сполучених Штатів Америки. 

 

Більше фото