Відбувся онлайн-семінар про можливості дуальної освіти в Університеті

Вчора, 26 листопада 2021 року, на платформі ZOOM відбувся «Online-Seminar on Cooperative Study Programs», метою якого було поділитися зі слухачами досвідом щодо поєднання академічних знань та практичних навичок під час навчання на програмах дуальної освіти.

Запрошеними спікерами були представники німецьких закладів вищої освіти – Пітер Браун (декан факультету комп’ютерних технологій та бізнес-систем Університету прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт), Мартіна Бішофф (відповідальна за зв’язки з громадськістю та маркетинг у школі дуальної освіти Баварської мережі для спільного навчання), Конрад Долл (професор, доктор інженерії інженерного факультету Прикладного університету імені Т. Г. Ашаффенбурга), Тімеа Іль-Сейферт (професор, доктор інженерії інженерного факультету Прикладного університету імені Т. Г. Ашаффенбурга). Вони поділилися цінним досвідом щодо цієї форми навчання у їхній країні, зазначили її перспективи для здобувачів освіти. Також промовці розповіли присутнім, що близько 370 програм, які доступні в баварських ЗВО, мають понад 1750 компаній-партнерів, що забезпечують студентам стажування, а згодом, можливо, й місце праці.

Окрім німецьких експертів, до семінару долучився також Михайло Винницький, керівник Секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, який розказав про розвиток дуальної форми навчання в Україні.

Представники Львівського університету Віталій Кухарський (проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації) та Ольга Осередчук (керівниця Центру маркетингу та розвитку) репрезентували слухачам оновлену бакалаврську програму «Високопродуктивний комп’ютинг», що діє на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій. Вона також є дуальною, тому включає здобуття студентами професійних практичних вмінь у партнерських підприємствах, серед яких провідні львівські ІТ-компанії. Це дозволяє студентам брати участь у реальних проєктах та командних завданнях, а заразом і покращувати свої знання за фахом та удосконалити англійську.

Учасники зустрічі також мали змогу почути про інші навчальні програми та їхній розвиток, співпрацю між баварськими, українськими й білоруськими ЗВО, ознайомитися з особливостями здобуття дуальної освіти, можливостями обмінів і кооперації з європейськими навчальними закладами, які в цьому дуже зацікавлені.

Обидві сторони не виключають можливої освітньої співпраці між ЛНУ ім. Івана Франка та німецькими ЗВО з метою взаємообміну досвідом щодо організації навчального процесу.

Більше фото