Семінар з електронної мікроскопії компанії Materials Lab

Напередодні відкриття Центру колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук» у Львівському національному університеті імені Івана Франка 27-28 березня 2019 року відбувся семінар з електронної мікроскопії компанії Materials Lab (м. Київ).

Центр є структурним підрозділом Львівського університету та створений у 2018 році за сприяння Міністерства освіти і науки України. Компанія Materials Lab – офіційний представник виробників обладнання, яким оснащений Центр. Семінар проходив у формі презентацій, лекцій та лабораторного практикуму, де зацікавлені мали змогу детально ознайомитися з можливостями обладнання та пройти навчання з його експлуатації. У роботі семінару взяли участь понад 90 учасників, зокрема науковці Львівського національного університету імені Івана Франка, а також представники учасників Центру: Національного університету «Львівська політехніка», ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Хмельницького національного університету.

Під час роботи семінару відбулися презентації приладів, якими забезпечений Центр: скануючого електронного мікроскопу TESCAN VEGA3 LMU, рентгенфлуоресцентного аналізатору ElvaX Pro (виробник компанія Елватех) та шліфувально-полірувальний верстат MECATECH 264 (виробник компанія PRESI). Мікроскоп TESCAN VEGA3 LMU дозволяє отримувати зображення з топографічним контрастом (SE детектор) та зображення з інформацією про варіації складу зразка (BSE детектор) зі збільшенням до 1000000 разів. Лабораторний рентгенфлуоресцентний аналізатор ElvaX Pro забезпечує аналіз якісного та кількісного складу різноманітних матеріалів з високою точністю аналізу, унікальною швидкістю та низькими межами визначення для широкого діапазону елементів від Na до U. Шліфувально-полірувальний верстат із змінною швидкістю обертання та автоматичним тримачем зразків MECATECH 264 дає змогу якісно підготувати поверхню зразка для металографічних та мікроскопічних досліджень.

Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук» офіційно відкрила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 29 березня 2019 року.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярослава Токайчука Більше фото