Сергій Лойко презентував  у Львівському університеті книгу про Майдан, окупацію Криму та ключові події АТО

У другий день Форуму видавців презентувати свій роман про війну до Львова приїхав Сергій Лойко.

Американський журналіст російського походження, який свого часу висвітлював війни в Афганістані, Іраку, Чечні та Грузії, написав і про нашу російсько-українську війну. Адже сам був її свідком: у Слов’янську, Горлівці, Луганську і, зокрема, в Донецькому аеропорту.

Художній роман, що вийшов накладом у 24 тис. примірників, десять тисяч sз яких розкупили лише за вікенд у столиці, – це і його спогади про жахіття, і самих кіборгів, з якими записав понад сорок годин інтерв’ю.

«Я зрозумів, щоб нікого з кіборгів, які захищали аеропорт, не образити, не викликати критику з боку тих, хто скаже: «ось на цій секунді було це, а на тій це» – я вирішив написати роман. Цей роман про останні п’ять днів захисту аеропорту – основний епізод», – розповів журналіст, автор книги «Аеропорт» Сергій Лойко.

До Львова автор привіз 3500 примірників.

11 вересня у Львівському університеті імені Івана Франка кореспондент газети «Лос-Анджелес Таймс» Сергій Лойко презентував свою книгу «Аеропорт». Після демонстрації фотографій, які Сергій зробив під час свого перебування в Донецькому аеропорту, присутні вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув від початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей.

Роман описує останні дні оборони Донецького аеропорту, саме в цей час Сергій Лойко перебував там, поруч із українськими «кіборгами».

«Книга побудована на моїх враженнях від перебування в аеропорту, на моїх газетних статтях, записах у щоденнику, на 80-ти годинах інтерв’ю з «кіборгами». Але ця книжка не лише про оборону аеропорту, мої герої розповідають також про Майдан, про окупацію Криму, про Слов’янськ, про Іловайськ та про інші ключові події АТО. Наприкінці всі сюжетні лінії перетинаються, сходяться в одну. Мій головний герой – журналіст, американець російського походження, він вигаданий. Це фігура, яка допомогла мені поєднати усі сюжетні лінії», – каже Сергій Лойко.

Під час презентації автор зачитав кілька уривків зі свого роману та відповів на питання щодо твору.