Штучний інтелект – новий ІТ напрям у Львівському університеті

Штучний інтелект (Artificial Intelligence, AI) – рушійна сила технічного прогресу в сучасному цифровому світі. Керуючись цим постулатом, Міністерство цифрової трансформації України ініціює покращення та розвиток освітніх програм в галузі систем штучного інтелекту.

Згідно із даними провідної світової дослідницької і консалтингової компанії у сфері інформаційних технологій «Gartner, Inc», дослідження та досягнення в галузі штучного інтелекту зараз визначають основні тенденції розвитку суспільства. Зокрема, за словами експертів, AI став рушієм Четвертої промислової революції.

Тож Львівський національний університет імені Івана Франка, науковці якого проводять низку досліджень у сфері штучного інтелекту, не може залишатися осторонь розвитку систем штучного інтелекту. Найбільше уваги дослідженню АІ присвячують науковці факультету електроніки та комп’ютерних технологій.

Так, 3-4 лютого 2021 року в рамках зимової школи з інформаційних технологій «DES-2021»Львівського університету відбудуться два тематичні дні, присвячені штучному інтелекту. Молоді викладачі кафедри системного проєктування факультету електроніки та комп’ютерних технологій ознайомлять слухачів з найбільш перспективними технологіями AI, проведуть майстер-класи, а також представлять власні розробки. Зокрема, Петро Кулик розповідатиме про нереляційні (NoSQL) бази даних, їхнє застосування та основні тенденції розвитку, а Олег Каськун проведе лекцію, що ознайомить учасників школи з Data Warehouse. На майстер-класах кожен учасник матиме змогу навчитися створювати та налаштовувати віртуальне середовище розробки, формувати та навчати власну нейронну мережу й аналізувати отриманий результат.

«Темі штучного інтелекту буде присвячена і літня школа «IT Summer 2021», яка відбудеться на базі Львівського університету», – розповів організатор школи, завідувач кафедри системного проектування Університету  Роман Шувар.

Крім того, нещодавно Вчена рада Університету прийняла рішення про заснування освітньо-наукової лабораторії технологій штучного інтелекту. Метою роботи лабораторії  є розвиток досліджень в галузі AI, зокрема машинного навчання, комп’ютерного зору, опрацювання природньої мови, інженерії знань, представлення знань, аналізу та аналітики даних.

«Ми ставимо собі амбітні цілі – у перспективі лабораторія сприятиме реалізації прикладних проблем міста, регіону та навіть країни. Завдяки їй сподіваємося поглибити співпрацю з індустріями, отримати нові науково-дослідні проєкти», – наголосив проректор Університету з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський.