Спільнота Університету вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого 2022 року, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, представники академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка віддали шану Героям України, студентам Університету Ігорю Костенку та Дмитрові Чернявському – борцям за Гідність і Свободу українців. До вшанування пам’яті долучилися рідні та друзі обох Героїв.

Спочатку представники адміністрації, студенти, працівники та очільники громадських організацій Університету вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента географічного факультету Львівського університету Ігоря Костенка. У дворику географічного факультету, біля пам’ятника Героєві Небесної Сотні, відбулася спільна молитва та покладання квітів.

Народна чоловіча хорова капела «Прометей» під керівництвом Віталія Чмира виконала пісню «Пливе кача по Тисині», яка є символом вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. У виконанні Народної чоловічої хорової капели «Прометей» прозвучала також композиція «Сміло, други, не теряйте».

Вшановуючи подвиг Героїв, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар відзначив, що Ігор Костенко був істинним борцем за волю України. «Студент географічного факультету Ігор Костенко – молода людина, яка віддала своє життя за майбутнє України. Він пішов на Майдан за покликом душі, бо по-іншому він не міг зробити. Ігор та інші хлопці, які пішли на поклик серця, любили життя, любили свою державу, мріяли жити в незалежній, вільній європейській Україні. Незважаючи на фізичну відсутність, вони назавжди житимуть у пам’яті  наших студентів, університетської спільноти та всіх українців», – зазначив проректор, підкреслюючи те, що сьогодні, у непростий для Української Держави час, подвиг Героїв Небесної Сотні набуває нового змісту, адже на кожного з нас покладено велику відповідальність – жити гідно і боротися за свою державу.

Декан географічного факультету Володимир Біланюк наголосив на тому, що, незважаючи на час, втрата українського суспільства є непоправною. «Вісім років минуло, а зараз тут люди, які були тут і вісім років тому. 20 лютого частина з нас була у Львові, частина – у Києві. 21 лютого ми великою колоною пішли на львівський євромайдан із реквіємом пам’яті за загиблими на Майдані. Зараз тут той самий «Прометей», який несе патріотизм. Ті самі сивочолі професори Університету. Та сама молодь. Ми ніби робимо все правильно, але загроза подальшого розгортання війни з російським агресором і далі зростає… Проте багато змінилося на краще: тут з нами молоді люди, наші студенти, серед яких є й ті, які у 2021 році стали стипендіатами Героїв Небесної Сотні. Змінилося й те, що маленькі діточки не просто ідуть до школи, а йдуть до школи, яка названа іменем Героя України Ігоря Костенка», – із сумом констатував декан.

Надалі спільнота Університету віддала шану Герою Небесної Сотні, Герою України, студентові економічного факультету Дмитрові Чернявському. Зокрема, відбулося покладання квітів до меморіальної дошки, встановленої на фасаді економічного факультету.

Підкреслюючи важливість подвигу Героїв Небесної Сотні, до присутніх звернувся перший проректор Університету Андрій Гукалюк. «Сьогодні ми згадуємо Героїв Небесної Сотні і серед них – наш студент Дмитро Чернявський. Вісім років минуло із часу трагічної загибелі Дмитра. Ми повинні пам’ятати про жертву наших Героїв, розуміти, що саме їхній подвиг спонукає нас боротися за нашу землю і берегти мир на нашій землі, адже саме завдяки таким хлопцям, як Дмитро, ми маємо шанс жити», – наголосив перший проректор.

Натомість декан економічного факультету Ростислав Михайлишин пригадав події, під час яких на мирному мітингу донецького євромайдану трагічно загинув Дмитро Чернявський, зазначивши, що «в особі Дмитра ми вшановуємо усіх Героїв Небесної сотні».

Нагадаємо, студент географічного факультету Ігор Костенко загинув 20 лютого 2014 року під час протистояння у центрі Києва. Його тіло знайшли біля Жовтневого палацу на вулиці Інститутській. Студент економічного факультету Дмитро Чернявський загинув 13 березня 2014 року на донецькому майдані, де захищав відхід мирних демонстрантів. Свої життя під час революційної боротьби 2014 року віддали й випускники Львівського університету – Богдан Сольчаник, Сергій Кемський, Володимир Жеребний, Сергій Дідич…

Схиляємо голови у щирій молитві за душі Героїв. Пам’ятаймо їхній подвиг в ім’я сильної, незалежної і вільної Української Держави.