Стартувала І Зимова школа з європейських студій

18 лютого 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочала роботу І Зимова школа з європейських студій (WURCES WINTER SCHOOl)  Центру досконалості імені Жана Моне у рамках реалізації проекту 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ: ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ЦЕНТР З ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ, головним завданням якої є ознайомлення студентів та молодих фахівців різних спеціальностей з основними засадами євроінтеграційних процесів.

Керівник проекту, завідувач Центру Оксана Головко-Гавришева привітала учасників Зимової школи, окреслила цілі і завдання Центру  досконалості імені Жана Моне та охарактеризувала основні напрями його досліджень та діяльності.

Почесний президент Української асоціації європейських студій Роман Петров зосередив увагу на здобутках і досягненнях програми імені Жана Моне в Україні і важливості міждисциплінарних підходів у європейських студіях.

Директор Інформаційного центру ЄС Наталія Антонюк розповіла про основні завдання Центру та інформаційний супровід інтеграції України в ЄС.

Упродовж першого дня роботи Школи спікером був Роман Петров, почесний президент Української асоціації європейських студій, координатор проектів Жана Моне, доктор філософії (Велика Британія), професор, завідувач кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА, проф.  кафедри ім. Жана Моне. Доповідач який розкрив для учасників концептуальні засади та мультивекторність європейської інтеграції.

У другій половині дня Оксана Краєвська, доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин  ЛНУ ім. Івана Франка, старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій (Центру Досконалості імені Жана Моне), охарактеризувала теоретичні засади  становлення європейської інтеграції, розповіла про становлення ЄС в історичній перспективі та пояснила порядок, механізми та процедуру приєднання держав до ЄС.

У наступні дні учасники школи отримають змогу ознайомитися із основами права ЄС і особливостями його правової природи, спільними політиками ЄС, захистом прав людини, економічними аспектами європейської інтеграції і зовнішньополітичним виміром, а також особливостями співпраці ЄС та України в контексті імплементації Угоди про Асоціацію та реалізації євроінтеграційних прагнень нашої держави.