Стартувала Міжнародна конференція «Дні науки філософського факультету 2022»

20 травня 2022 року в рамках Всеукраїнського фестивалю науки – 2022 в Університеті розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Дні науки філософського факультету 2022». Організаторами заходу є Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених філософського факультету «Кордіс», Наукове товариство культурологів «Гілея», Студентське науково-практичне товариство психологів, Студентське наукове товариство «ПОЛІС», Студентська рада та профбюро студентів філософського факультету. Наукове зібрання відбувається у змішаному форматі, у тому числі й за допомогою платформи ZOOM.

Відкрив захід голова Первинної профспілкової організації студентів Університету, голова наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених філософського факультету «Кордіс» Микола Спересенко. «Дуже важливо, що наша конференція цьогоріч є саме міжнародною, адже вона пройшла чітку наукову еволюцію. Більше того, це надзвичайний поступ для нас і наших партнерів, що у такі складні часи ми можемо проводити наукові конференції із залученням інших українських університетів, серед яких, зокрема, університети Харкова та Миколаєва. Незважаючи на складні часи, наука й освіта у нас розвиваються, а це є показником того, що в майбутньому ми побудуємо успішну державу», – зазначив Микола Спересенко, підкресливши, що цьогорічна конференція присвячена також 30-річчю з часу відновлення філософського факультету. Микола Спересенко додав, що незважаючи на війну та обставини, які склалися в умовах дистанційного навчання, учасники конференції підготували 109 доповідей, що є абсолютним рекордом конференції «Дні науки філософського факультету».

Зі словами вітання до учасників наукового зібрання звернувся проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський. Проректор констатував, що сьогоднішня конференція проходить у пору, коли зазвичай ми відзначаємо в Україні Дні науки, а відтак ділимося напрацюваннями, окреслюємо подальші плани, створюємо нові цілі та орієнтири для діяльності на благо науки. «Цьогоріч наш звичний плин життя змінила війна, тож кожен на своєму місці повинен давати відсіч агресору. Ми щодня думаємо про воїнів, які сміливо відповідають на удари в найгарячіших точках, докладаємо всіх зусиль для побудови надійного тилу. Водночас одним із завдань науковця є своєчасне реагування на виклики воєнного часу, а також створення фундаменту для успішного розвитку і відбудови держави після перемоги, запровадження механізмів ліквідації наслідків збройної агресії не лише у матеріальній площині, а й у психологічній, світоглядній, філософській», – підкреслив Роман Євгенович, додавши, що програма конференції демонструє, що ми маємо потенціал для своєчасного реагування на актуальні виклики.

Молодих вчених привітала заступниця декана філософського факультету з наукової роботи, професорка Наталія Жигайло. «Філософський факультет – це унікальне середовище студентів, аспірантів, молодих учених та поважних професорів. Це факультет, на якому зберігають давні традиції, удосконалюють сучасний професіоналізм та продукують творчі модерні ініціативи», – резюмувала Наталія Ігорівна, окресливши основні характерні напрями діяльності факультету, пов’язані з глибокими філософськими роздумами, культурним та світоглядним збагачення, серйозними психологічними дослідженнями, активними політичними рухами та основами державного управління. Професорка додала, що студенти філософського факультету – активні, ініціативні, прогресивні, рішучі молоді люди і побажала молодим ученим успіху та плідної роботи конференції.

Слова вітання учасникам заходу адресувала також заступниця декана філософського факультету з навчально-методичної та виховної роботи Тетяна Власевич. Тетяна Вікторівна зауважила, що чимало ініціатив цьогоріч реалізовано вперше, зокрема, вперше конференція «Дні науки філософського факультету» є міжнародною, а кількість учасників перевищує 100 осіб.

До вітальних слів долучилися також студентські лідери – голова профспілкової організації студентів філософського факультету Вадим Кісіль та голова Студентської ради філософського факультету Марія Ущина.

Надалі робота конференції продовжується відповідно до тематичних напрямів за секціями – «Філософія», «Культурологія», «Політологія», «Психологія», «Українське суспільство в умовах війни», «Медіакомунікації та медіаграмотність».

Тематика наукових доповідей охоплює чимало аспектів. Молоді вчені дискутують на важливі теми глобального характеру, серед яких концептуалізація та основні підходи феномену ідентичності, особливості вияву довіри до блогерів в осіб юнацького віку, практика конструювання національної ідентичності.

У програмі конференції задекларовано й чимало доповідей, проблематика яких пов’язана з аналізом військової агресії та війни в Україні. Це, зокрема, доповіді «Особливості функціонування локальних політичних режимів в умовах російсько-української війни з моменту повномасштабного вторгнення 24.02.2022 року», «Світоглядно-філософські засади російського фашизму», «Сучасні наукові дослідження політичного режиму в росії до 2022 року», «Ставлення молоді до гумору воєнного часу в контексті російсько-української війни», «Вплив російсько-української війни 2014-2022 рр. на сучасного українця як соціальний тип людини», «Мовне питання в умовах війни», «Перспективи пришвидшеного вступу України до Європейського Союзу» та ін.

Конференція в Університеті триватиме упродовж 20-21 травня 2022 року у дистанційному форматі. З програмою наукового форуму можна ознайомитися за посиланням.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото