25 січня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття Міжнародної зимової онлайн-школи з української мови і країнознавства. Цьогорічна школа продовжує та розвиває традицію літніх мовних курсів для іноземців, розпочату у Львівському університеті 1997 року. Зимова школа також є частиною святкувань ювілею Університету – 360-ліття від часу заснування.

Зацікавлення вивчати українську мову і культуру виявили студенти з Китаю, Австрії та Німеччини.

Зимова школа відбувається у дистанційному форматі. Інтенсивний мовний курс доповнює культурна програма (розмовні клуби, кіноклуби, віртуальні екскурсії та інші заходи).

Студенти у групах за відповідним рівнем володіння українською мовою як іноземною (цьогоріч А1-В2) формують чи удосконалюють свою мовну, комунікативну і соціокультурну компетентності з допомогою команди професійних викладачів Львівського університету.

Протягом навчання у школі студенти готують свій власний проєкт про Україну і презентуватимуть його наприкінці школи. Також вони напишуть тест, за результатами якого отримають сертифікати.

Традиційно організовує Міжнародну зимову школу «Українська мова і країнознавство» Центр україністики Львівського національного університету імені Івана Франка під керівництвом директора Центру, професора Ярослава Гарасима. Координаторка проєкту – доцентка кафедри українського прикладного мовознавства Оксана Туркевич.