Стартувала традиційна Зимова школа DES 2022

24 січня 2022 року відбулось відкриття зимової школи DES (Data Engineering and Security) 2022. Масштабна зимова школа проводиться вже втретє і стабільно об’єднує сотні студентів та учнів з різних куточків України, які прагнуть підкорити сферу ІТ. У цьому році було близько тисячі охочих долучитися до навчання. Організатором події є Львівський національний університет імені Івана Франка, а саме автори інноваційних освітніх програм: Роман Шувар (кафедра системного проєктування факультету електроніки та комп’ютерних технологій), Олег Бугрій (кафедра математичної статистики і диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету), Петро Венгерський (кафедра інформаційних систем факультету прикладної математики та інформатики) – та Центр маркетингу і розвитку Університету.

Школа проводиться за підтримки Львівської обласної державної адміністрації у партнерстві з компаніями GENESIS, SigmaSoftware, InterLogic, Squad, Eleks, SoftServe, GlobalLogic, Avenga, N-iX, Intellias, Distributed lab, Lviv IT Cluster, Primex. Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувається у дистанційному форматі. Впродовж двох тижнів роботу Школи модеруватимуть організатори DES2022 і працівники Відділу маркетингу та комунікації.

З вітальними словами до учасників зимової школи DES 2022 звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету Віталій Кухарський. «Дуже радісно розпочинати вже третю, можна сказати – традиційну, зимову школу DES. Маємо сотні зареєстрованих учасників і декілька десятків спікерів. І це те, що справді надихає і дає додатковий поштовх, аби працювати і змінювати на краще наш Університет і нашу країну. І я б хотів, аби таке прагнення стало девізом кожного учасника нашої Школи. Я впевнений, що професійні приклади людей, які виступатимуть наступні два тижні і ділитимуться своїми успіхами і досягненнями, будуть не лише корисним джерелом знань, але й вагомим мотивуючим фактором молодого покоління до активної участі у навчанні та власному розвитку. Вітаю усіх від імені адміністрації Львівського університету і бажаю цікавої, змістовної та продуктивної спільної роботи і нових корисних знайомств», – звернувся до усіх учасників Віталій Кухарський.

До вітань також доєднався заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Олександр Кулепін. «Мені приємно бачити, що сьогодні ми об’єднуємо зусилля Університету, різних рівнів влади та приватного сектору для того, аби робити найкращий продукт для кожного з нас. Наголошу, що Львівська ОДА і далі буде допомагати в усіх крутих лідерських проєктах, які ініціює Львівський університет. А також приємно бачити велику кількість учасників, адже такі події відвідують лідери, ті, хто прагне розвиватися і змінювати світ на краще. Тож бажаю усім наснаги і задоволення від навчання», – зазначив Олександр Кулепін.

Молодший віцепрезидент GlobalLogic Ігор Костів розповів учасникам про організацію, яку представляє, та зазначив, що компанія вже третій рік є партнером Зимової школи Data Engineering and Security. «Дуже добре, що молоді люди є активними і шукають нових знань. Будьмо відвертими, процес навчання не закінчується ніколи, адже світ розвивається і завжди створюється щось нове, з’являється нова інформація. І я щиро вірю, що кожен з учасників нашої Школи на своєму професійному шляху теж створить щось нове, щось краще. Тому зараз студентам дуже важливо отримати базові знання, які дає Університет (це насправді є фундаментом розвитку), а також освоїти винахідництво. Адже те, що тепер є фантазією, за декілька років стане реальним, і лише Ви будете визначати межі неможливого», – звернувся до молоді Ігор Костів.

Директор з галузевих питань компанії «N-iX» Святослав Кавецький наголосив, що дуже радий мати змогу звернутися до студентів своєї Alma Mater –  Львівського університету. «Останні два роки дуже змінили дизайн бізнесу, ІТ-індустрії та й торкнулися усіх сфер роботи і життя загалом. І зараз ми, як ніколи, бачимо, наскільки потужними та важливими є процеси глобалізації, діджиталізації. Бізнес розвивається дуже швидко і потребує великої кількості компетентних фахівців. Я дякую Університету за те, що тримає руку на пульсі і випускає на ринок праці надзвичайно талановитих людей. Переконаний, що наша співпраця буде лише розвиватися», – акцентував Святослав Кавецький.

Привітав учасників заходу також начальник управління інвестицій та проєктів Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Андрій Павлів. «Неймовірно цікаво слухати і бачити, як стрімко розвивається у напрямку цифровізації Львівський університет. Школа DES – чудова платформа для того, аби об’єднати талановитих студентів, представників IT-компаній та загалом усіх, хто готовий працювати задля позитивних змін у нашому місті та у нашій країні. Бажаю усім учасникам успіхів, натхнення та нових цікавих досліджень», – зазначив Андрій Павлів.

До вітальних слів долучилися і безпосередні організатори зимової школи. Так, завідувач кафедри математичної статистики і диференціальних рівнянь механіко-математичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Олег Бугрій детально розповів про історію DES, проаналізувавши її активний розвиток. «Львівський національний університет імені Івана Франка завжди був на передньому фронті наукових досліджень, зокрема у ІТ-галузі. Тож, бажаю усім учасникам з користю використати цих два тижні вивчення сучасних трендів у сфері інформаційних досліджень», – підкреслив Олег Бугрій.

Завідувач кафедри системного проєктування факультету електроніки та комп’ютерних технологій Роман Шувар побажав усім присутнім успіху і плідної роботи. «Я дуже хочу, аби наша Школа стала майданчиком для Вашого професійного росту, аби Ви знайшли тут друзів, однодумців, майбутніх колег і взяли для себе якомога більше корисних знань і вмінь», – додав Роман Шувар.

І на завершення вітальних слів професор кафедри інформаційних систем факультету прикладної математики та інформатики Петро Венгерський наголосив, що Школа вже сформувала свої характерні традиції, які підтримуються з року в рік. «Цього року ми розширили свої можливості і залучили до DES не лише студентську молодь, але й школярів, що, переконаний, стане для майбутніх абітурієнтів корисним і цікавим досвідом», – підсумував Петро Венгерський.

Цьогоріч зимова школа  DES триватиме до 4 лютого і передбачає десятки лекцій, воркшопів та цікавих домашніх завдань для майбутніх IT-фахівців. Головним нововведенням традиційної школи є те, що цьогоріч навчатися можуть не лише студенти, а й учні старших класів. Для участі у Школі зареєструвалися близько 900 майбутніх фахівців у сфері ІТ.

Менторами та спікерами Школи вже традиційно стали дослідники, розробники та кваліфіковані фахівці, які працюють над практичними проєктами у різних сферах індустрії інформаційних технологій і мають чимало власних кейсів, якими готові поділитися.

Додамо, що організатори Школи ставлять за мету сприяння залученню фахівців задля формування кваліфікованих вимог до освітніх програм та до тісної співпраці з Університетом загалом. А саме навчання в Школі спрямоване на поглиблене вивчення основ таких інноваційних освітніх програм як «Інженерія програмного забезпечення», «Високопродуктивний комп’ютинг», «Кібербезпека» та «Статистика. Статистичний аналіз даних».

Під час навчання учасники ознайомляться з нюансами важливих софт-скілів: довідаються, що потрібно для того, аби ефективно працювати в команді, як найкраще керувати власним часом, як правильно ухвалювати рішення і робити складний вибір, як креативно та ґрунтовно презентувати продукт під час публічного виступу тощо.

Безперечно вагому частину навчання становитиме й опанування хард-скілів, зокрема передбачено знайомство учасників із Software Engineering (слухачі відвідають вебінари з основ програмування різними мовами, HPC, IoT), DataScience (учасники прослухають такі теми, як «Bigdata, Cloud, DB», «Dataprocessing», «Аналіз даних», «MachineLearning», «CV», «NLP», «Timeseries», «Сфери практичного застосування AI»), CyberSecurity (цей модуль міститиме інформацію щодо типів вразливостей, видів атак, фішингу, криптології та шифрування, захисту персональних даних тощо).

Також під час Школи традиційно буде проведено конкурс інноваційних командних проєктів учасників Школи під керівництвом менторів з провідних ІТ-компаній Львова. А за умови відвідин понад 80% занять, учасники DES 2022 отримають сертифікати та 4 кредити ECTS.

Уже від завтра навчання у Школі розподілиться на три потоки. Прикметно, що уже в перший день роботи участь у навчанні взяли близько 600 студентів та школярів.