Стартував курс «Вдосконалення викладацької майстерності» для викладачів Університету

1 жовтня 2020 року для викладачів Львівського національного університету імені Івана Франка розпочався курс «Вдосконалення викладацької майстерності». Зважаючи на карантинні обмеження, навчання відбувається за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams».

Програма курсу складається з чотирьох модулів: «Основні засади сучасної системи вищої освіти», «Сучасні ІТ-компетентності у роботі викладачів ЗВО», «Професійні комунікації викладача: психолого-педагогічні засади», «Медіаграмотність та міжнародна комунікація».

Перший модуль «Основні засади сучасної системи вищої освіти» включав 30 академічних годин цікавого й корисного спілкування і завершився 3 жовтня 2020 року. Для участі у ньому зареєструвалися близько 500 учасників з різних університетів країни.

Під час відкриття курсу з вітальним словом виступила керівниця Центру маркетингу та розвитку Львівського університету Ольга Осередчук, яка презентувала учасникам програму курсу і представила спікерів проєкту.

Привітала присутніх керівниця освітніх програм від Британської ради в Україні Людмила Таценко, яка підкреслила, що «удосконалення викладання є пріоритетом розвитку європейського простору вищої освіти, а також ця тема є ключовою для освітньої програми Британської ради в Україні».

До учасників також звернувся проректор Львівського університету з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський: «Програму ми намагалися зробити максимально корисною для викладачів, в результаті вона включила чотири модулі. Перший модуль пов’язаний з основними поняттями і тенденціями розвитку вищої освіти в Україні, тому ми обрали спікерів, які можуть фахово розповісти про різні аспекти освітнього простору». Віталій Михайлович детально розповів про організаційну складову навчання, зокрема про тестування учасників та подальшу роботу груп.

Упродовж трьох днів усі охочі прослухали цікаві й корисні лекції, зокрема:

  • «Розроблення освітньої програми: політики, рамки, алгоритм, учасники, результати» (лекторка: докторка педагогічних наук, професорка, членкиня Національної команди експертів з реформування вищої освіти Світлана Калашнікова).
  • «Стандарти вищої освіти, програмні навчальні результати і навчальні результати курсу» (лектор: доктор технічних наук, професор, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Юрій Рашкевич).
  • «Забезпечення якості вищої освіти та внутрішня система оцінювання якості освіти» (лекторка: кандидатка історичних наук, керівниця Центру маркетингу та розвитку Львівського університету, голова галузевої експертної ради 02 Культура і мистецтво Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Ольга Осередчук).
  • «Вимоги до розробки навчально-методичного забезпечення начальних дисциплін», «Розробка освітніх програм і матриці відповідності програмних результатів навчання, освітніх компонентів», «Алгоритм удосконалення робочої програми навчальної дисципліни» (лекторка: кандидатка юридичних наук, керівниця Центру забезпечення якості освіти Львівського університету Ірина Іваночко).
  • «Національна рамка кваліфікацій, відповідність рівню освіти, компетентнісний підхід, студентоцентроване наачання» (лектор: доктор фізико-математичних наук, професор НУ «Запорізька політехніка», Національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин).
  • «Вища освіта очима стейкхолдера: кейс «роботодавець» (лектор: кандидат технічних, керівник освітніх програм EPAM у Східній та Центральній Європі, віце-президент Асоціації «ІТ України» з питань освіти» Максим Почебут).

У процесі навчання викладачі мають змогу відвідати тренінги за участі експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Що важливо, викладачам це дасть можливість оновити програму щонайменше однієї навчальної дисципліни, розробити електронний курс і навчитися використовувати усі можливості платформи MOODLE.

Зазначимо, що навчання для викладачів Львівського національного університету імені Івана Франка є абсолютно безкоштовним, а всі, хто завершить його, отримають відповідні сертифікати.