Стартував освітньо-науковий проєкт «Таємний університет 2022»

22 вересня 2022 року стартував освітньо-науковий проєкт «Таємний університет 2022», який організовує Первинна профспілкова організація студентів Львівського національного університету імені Івана Франка спільно з партнерами.

Під час урочистого відкриття проєкту, яке відбулося в Науковій бібліотеці Університету, учасників заходу привітав проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Качмар. «Радий Вас вітати саме тут – у Науковій бібліотеці Університету. Наша книгозбірня унікальна своєю історією, адже є старшою, ніж Університет: бібліотека заснована 1608 року, а Львівський університет – 1661 року. Цей факт зовсім не є дивним, оскільки історія заснування нашої Alma Mater сягає набагато давніших часів», – зазначив проректор.

У рамках проєкту Володимир Качмар прочитав для учасників заходу лекцію, присвячену основним віхам історії Львівського національного університету імені Івана Франка, зосередивши на ключових етапах його функціонування. Володимир Михайлович розпочав свій виступ зі заснування Університету привілеєм польського короля Яна Казимира, зазначивши, що «диплом надавав єзуїтській колегії у Львові «гідність академії і титул університету» з правом викладання усіх тогочасних дисциплін, присудження вчених ступенів бакалавра, ліценціата, магістра і доктора».

Надалі під час лекції йшлося про функціонування Університету у період 1784 – 1918 рр. З 1784 року Львівський університет став світською державною установою з чотирма класичними факультетами: філософії, теології, права та медицини. Володимир Качмар наголосив, що важливою сторінкою в історії Університету є те, що у 1787–1809 роках у його складі функціонував «Studium Ruthenum» більш відомий як «Руський інститут», у якому готували греко-католицьких священників (навчання проводили українською (церковнослов’янською) мовою). Із цим періодом історії Університету пов’язані такі відомі постаті, як Антін Ангелович, Петро Лодій, Модест Гриневецький – саме вони передавали свої знання та досвід тогочасним студентам.

У виступі Володимира Качмара йшлося, звичайно ж, і про Український таємний університет у Львові, який функціонував у 1921-1925 рр. і був справжнім освітнім феноменом. Надалі проректор окреслив наступні періоди функціонування Університету – 1919–1939 рр., 1944-1990 рр., а також охопив період незалежності України.

Володимир Качмар наголосив, що саме студенти Львівського університету першими вийшли на Революцію на граніті, Помаранчеву Революцію, а згодом і Революцію Гідності. За його словами, покоління змінюються, але університетська молодь повсякчас залишається активною, прагнучи справедливості і свободи, чимало наших працівників, студентів та випускників сьогодні захищають Україну на фронтах російсько-української війни.

Підсумовуючи, проректор побажав студентам успішного навчання і продуктивної праці в рамках проєкту. «Студентські роки є найкращим періодом Вашого життя – періодом змін і великих можливостей. Завдяки нашим мужнім воїнам, незважаючи на війну, Ви маєте можливість навчатися і розвиватися. Ваша ментальність має бути принципово іншою, не зашореною радянськими рудиментами, адже саме Вам відбудовувати нову Україну».

Надалі виконавча директорка студентської служби з працевлаштування Mavista, випускниця Львівського університету Соломія Щуцька виступила з презентацією компанії, розповіла учасникам заходу про можливості для студентів. Компанія Mavista – освітня агенція, що надає широкий асортимент послуг пов’язаних із навчанням, стажуванням та волонтерськими програмами по всій Німеччині.

Про перспективи роботи в ІТ-галузі учасникам проєкту розповів представник міжнародної IT-компанії Boosta Микола Клименко. Окрім того, Микола Клименко прочитав студентам лекцію, присвячену темі комунікацій як шляху до лідерства. У його виступі йшлося про мистецтво комунікації, основні принципи лідерства та практичні кроки на шляху до нього.

Зазначимо, що упродовж п’яти днів 35 студентів І-ІІІ курсів Львівського університету з усіх регіонів України матимуть можливість зануритися в атмосферу української ідеї, освіти, науки, культурного на національно-патріотичного збагачення. Організатори розповідають, що цей проєкт є віддзеркаленням ідеї Українського таємного університету у Львові, що існував понад 100 років тому та мав великий вплив не лише на українське революційне підпілля, але й на формування національної свідомості в широких колах.

«Наш захід складатиметься із циклу лекцій, воркшопів від викладачів Львівського університету та відомих особистостей, які є фахівцями своєї справи. Студенти дізнаються про історію Львівського національного університету імені Івана Франка, Український театр у Львові та отримають навики з медіаграмотності, мистецтва самопрезентації, успішної комунікації, правильного використання рідної мови, гнучкі навички тощо. Також учасники відвідають музеї Університету, що належать до національного надбання України, а опісля матимуть змогу проявити свої знання та набуті упродовж проєкту навики на студентському квізі», – зазначають у профкомі студентів.

Додамо також, що усі учасники проєкту отримають цінні подарунки від Університету, профкому студентів та партнерів заходу – студентської служби з працевлаштування Mavista, міжнародної IT-компанії Boosta, мережі піцерій ProntoPizza, українського виробника соків Galicia, інтернет-крамниці значків «Terpinnya.ua», арт-платформи Vidro.ua, компанії Puzzle Bomb та бренду футболок та значків Neotericcraft.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото