Стартував проєкт Еразмус+ за напрямом Модуль Жана Моне «Спільні політики ЄС: стратегії узгодження для України»

2 лютого 2022 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася установча нарада проєкту Еразмус+ за напрямом Модуль Жана Моне «Спільні політики ЄС: стратегії узгодження для України» (EUCPASU) 101047504 – EUCPASU – ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH. Зважаючи на карантинні обмеження, захід провели у змішаному форматі, а відтак більшість учасників долучилися до заходу онлайн за допомогою платформи MS Teams.

На зустрічі були присутні керівниця національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник, декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Мальський, декан факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин та колектив виконавців проєкту. Модерувала зустріч керівниця Центру досконалості Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій» Оксана Головко-Гавришева.

Світлана Шитікова привітала Львівський університет зі стартом нового проєкту Жана Моне та відзначила активність Університету в  діяльності щодо підготовки та реалізації проєктів програми Еразмус+.

Вітаючи колектив виконавців, проректор Сергій Різник наголосив на важливості проєктів Еразмус+ загалом та Жана Моне зокрема для стратегії інтернаціоналізації Львівського університету і побажав його успішної реалізації.

Маркіян Мальський звернув увагу, що це вже п’ятий проєкт Жана Моне, який виконується викладачами факультету міжнародних відносин. Новий проєкт розширює коло факультетів-учасників, зокрема до нього долучилися, окрім факультету управління фінансами та бізнесу, з яким вже реалізується один проєкт Жана Моне, факультет журналістики, що стане гарним прикладом співпраці та поширення найкращих практик міжнародної діяльності в Університеті.

Координаторка проєкту Оксана Краєвська поділилася досвідом підготовки проєкту, окреслила його актуальність і важливість для освітянської спільноти Університету та України на шляху її європейської інтеграції в контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Учасники зустрічі познайомилися з цілями, завданнями та етапами реалізації проєкту й обговорили план його виконання на три роки. Під час модернізації викладання освітньої дисципліни «Спільні політики ЄС» заплановано нові формати роботи зі студентами та проведення симуляцій засідань інститутів Європейського Союзу і творчі конкурси плакатів на європейську тематику.

Довідково: Проєкт Еразмус+ за напрямом Модуль Жана Моне «Спільні політики ЄС: стратегії узгодження для України» (EUCPASU) реалізовуватиметься у Львівському національному університеті імені Івана Франка упродовж трьох років з 1 лютого 2022 року по 31 січня 2025 року за участі науково-педагогічних працівників факультету міжнародних відносин, факультету управління фінансами та бізнесу та факультету журналістики, Центру досконалості Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій» та Інформаційного центру Європейського Союзу.

Проєкт націлений на модернізацію викладання курсу «Спільні політики ЄС», створення в Україні платформи для обговорення теоретичних та практичних проблем впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема щодо узгодження української політики з моделями та практиками врядування ЄС у різних сферах, таких як міграція, соціальні питання, освіта, регіональний розвиток та згуртованість тощо.

Проєкт зосереджується на викликах, спричинених цифровізацією в програмах професійного розвитку, які ЗВО пропонують державному сектору, і має на меті сприяти сталому зростанню та соціальному розвитку в Україні.