Студентка історичного факультету Христина Меренюк – серед переможців Всеукраїнського конкурсу студентських і курсантських наукових робіт

Нещодавно було визначено переможців Всеукраїнського конкурсу студентських і курсантських наукових робіт у галузі «Військові науки», який відбувався на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. У зв’язку з карантинними обмеженнями цьогоріч другий тур та підсумкову конференцію конкурсу провели в онлайн-форматі.

Серед переможців конкурсу – студентка історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Христина Меренюк, яка посіла друге місце у секції «Бойове застосування підрозділів та військова історія».

Загалом у другому турі конкурсу взяли участь близько ста учасників із вісімнадцяти закладів вищої освіти України. Вони мали змогу представити свої наукові дослідження у трьох секціях: «Бойове застосування підрозділів та військова історія», «Всебічне забезпечення військ (сил)», «Озброєння та військова техніка».

Христина Меренюк розповідає, що участь у конкурсі стала для неї не лише новим досвідом, а й чудовою можливістю продемонструвати рівень своїх знань. Ділячись враженнями від участі у конкурсі, вона зауважує: «Успіх досягається не одразу, водночас, маленькі результати дають нам змогу розвиватися далі та іти до своїх цілей. Для мене цей конкурс став своєрідною перевіркою знань та умінь. Мені приємно, що я не помилилася із вибором спеціалізації та змогла гідно представити свій Університет та свій факультет».

Предметом дослідження у роботі Христини стало розповсюдження елементів європейської лицарської культури у Русі. Наукове дослідження студентка підготувала під керівництвом доцента кафедри історії середніх віків та візантиністики Іллі Паршина.

«Мене зацікавило те, наскільки руська середньовічна еліта була знайома з лицарськими турнірами та чи практикувала їх. Внаслідок проведеного дослідження, наприклад, вдалося з’ясувати, що у середньовічних німецьких землях навіть згадували героя, відомого лицаря Гартунга з Русі, як учасника лицарських змагань ХІІІ століття», – розповідає студентка.

Дівчина зізнається: «Спочатку я хвилювалася щодо того, як мене сприйме військове середовище, адже не складно було помітити, що більшість як учасників, так і журі конкурсу це військові люди. Попри усі як психологічні, так і технічні труднощі, сам конкурс відбувся у невимушеній атмосфері, переважна більшість присутніх були надзвичайно приємними людьми. Відбувалося жваве спілкування учасників конкурсу із модераторами та секретарями секцій. Мені надзвичайно приємно було взяти участь у такому дійстві, я не лише познайомилася із багатьма людьми, а й надалі підтримую зв’язок із більшістю з них».

Принагідно переможниця висловила побажання своїм колегам-студентам: «Я бажаю усім колегам зрозуміти, що навчання в Університеті, це не просто відвідування пар, насамперед це робота над собою, організація власної наукової діяльності. Університетські студії передовсім дають можливість для наукових пошуків як доповнення до прослуховування традиційних лекцій і теоретичних курсів. Бажаю усім не боятися рухатися вперед, випробовувати свої сили та знання, брати участь у різних конференціях та конкурсах».

А ми бажаємо Христині подальших звершень та успіхів на шляху наукового пізнання!