Студентський уряд Львівського університету підписав Меморандум про співпрацю зі Студентською радою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

875 кілометрів між Львовом та Харковом – зовсім не перешкода для плідної наукової, освітньої та культурної співпраці. 6 лютого 2023 року це довели студенти Львівського національного університету імені Івана Франка та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. У Дзеркальній залі Львівського університету очільники студентських органів самоврядування  Ангеліна Бережненко та Микита Кучеров підписали Меморандум про співпрацю між організаціями.

Відповідно до положень, викладених у Меморандумі, його метою є сприяння співпраці між структурами студентського самоврядування в сферах, що представляють інтерес для Львівського та Харківського університетів, у тому числі обмін досвідом студентів, спрямований на організаційний розвиток, спільні програми та проєкти, дослідження та інституційний розвиток.

Програма перебування у Львові молоді з Харкова була дуже насиченою. Так, студенти здійснили екскурсію Львовом та Львівським університетом, долучилися до виготовлення окопних свічок в ЛНУ ім. Івана Франка, поспілкувалися з Ректором Володимиром Мельником, провели дискусію «Самоврядування під час війни», а також  дізналися більше про наукові традиції Львівського університету від директора Музею історію Університету Юрія Гудими.

Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник під час зустрічі зі студентами Харківського університету наголосив, що їхній візит до Львова та поглиблення співпраці зі Студентським урядом ЛНУ ім. Івана Франка доводить – єдність України є непохитною.

«Мені надзвичайно приємно Вас вітати у Львівському університеті. Ми маємо давню академічну співпрацю з вашим університетом, але вкрай важливо, що сьогодні ви розширюєте діапазон такої співпраці на студентське середовище. Це важливо, адже саме ви, молодь, своєю активністю вже сьогодні творите передумови для динамічного поступу Української Держави», – наголосив Володимир Мельник.

Студенти Харківського університету висловили вдячність Львівському університету за підтримку їхнього навчального закладу в умовах російської агресії, зазначивши, що Львів і Харків зараз, як ніколи, єднає найважливіша мета – перемога України над агресором.

Надалі відбулася офіційна зустріч у Дзеркальній залі Університету, присвячена підписанню Меморандуму про співпрацю. На початку зустрічі учасники ознайомили колег з діяльністю своїх організацій.

Так, очільниця Студентського уряду Львівського університету Ангеліна Бережненко розповіла про структуру Університету, особливості формування органу студентського самоврядування та його основні аспекти діяльності, зокрема матеріальні допомоги студентам та волонтерство.

«Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України головну увагу ми приділяємо волонтерській діяльності та матеріальним допомогам студентам, адже усвідомлюємо, що перемога України над агресором – стратегічна мета і спільне завдання кожного з нас. Водночас не припиняємо докладати зусиль до розвитку студентських наукових досліджень та розширення партнерських взаємин з українськими та іноземними інституціями, спрямованих на збільшення академічних можливостей для наших студентів», – зазначила Ангеліна Бережненко і додала, що поглиблення співпраці студентів Львівського та Харківського університетів є одним із чинників консолідації української молоді у справі розвитку освітнього і наукового простору України.

Голова Студентської ради Харківського університету Микита Кучеров розповів колегам про структуру навчального закладу, акцентував на важливості співпраці студентів з адміністрацією університету, а також звернув увагу на таку діяльність ради, як медіапідтримка студентів (UNK blog), робота проєктного та івент- відділів, благодійність.

Значну увагу Харківський університет приділяє волонтерській діяльності. Микита Кучеров розповів, що Студентська рада відновила свою роботу на 4 день з початку повномасштабного вторгнення: «Ми зрозуміли, що в наших гуртожитках на П’ятихатках залишились студенти. П’ятихатки розташовані за 15 кілометрів від кордону, і тоді в студентів не було змоги навіть вийти з підвалу, бо біля гуртожитку вже точились бої». За підтримки волонтерів та адміністрації університету студентам вдалось доправити в гуртожиток їжу та воду, а згодом евакуювати студентів. Микита Кучеров зазначив: «Ми дуже дякуємо нашим друзям, які прихистили наших студентів. Ми зрозуміли, що не тільки Каразінська спільнота єдина, але і освітянська спільнота України надзвичайно сильна».

Після підписання Меморандуму студенти Львівського та Харківського університетів провели панельну дискусію на тему: «Самоврядування під час війни», в межах якої обговорили нові виклики та проблеми, з якими зіштовхуються структури. Так, йшлося про те, що раніше, органи студентського самоврядування (ОСС) займались здебільшого захистом прав студентів та дозвіллям. А зараз організації ставлять в пріоритет волонтерство та допомогу студентам, які опинились в складній ситуації внаслідок війни. «Ми повністю змінили формат нашої роботи, сконцентрувались на підтримці нашої спільноти. А також, зважаючи на безпекову ситуацію в нашому місті, намагаємось сприяти продовженню якісного освітнього процесу в Університеті», – наголосила Ангеліна Бережненко.

Також представники органів студентського самоврядування разом з головою наукового товариства Львівського університету презентували спільний науковий проєкт «Пательня». Його метою є активна співпраця студентської молоді Львівського та Харківського університетів у науковому, культурному, соціальному аспектах. Спільні конференції, співпраця з науково-дослідними установами, обмін студентами, тижні академічної доброчесності – усе це та більше планують організовувати органи студентського самоврядування Львівського та Харківського університетів. А для культурного відпочинку та соціальної співпраці студенти планують проводити спільні дискусії, перегляди відомих кінострічок, мандрівки, лекції від відомих фахівців різних сфер діяльності.

Микита Кучеров поділився враженнями: «Зараз у цей складний час дуже класно, що люди знаходять більше точок дотику, аніж того, що їх відрізняє. І ми дуже дякуємо за такий теплий прийом. І, звичайно, ми не втрачаємо надію, рухаємось далі. Ми віримо в перемогу та важливість органів студентського самоврядування особливо в такий складний час».

Світлини: Олега Вівчарика та Романа Винника Більше фото