Студенти географічного факультету взяли участь у науково-пізнавальній і навчальній поїздці до ФРН

На підставі угоди між Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) і Львівським національним університетом імені Івана Франка з 16 по 27 жовтня 2016 року група 15 студентів географічного факультету під керівництвом доцента кафедри економічної і соціальної географії Василя Стецького здійснила науково-пізнавальну і навчальну поїздку до ФРН за програмою «Студентські поїздки до Німеччини».

Учасники делегації відвідали низку лекцій із головних напрямів сучасних географічних досліджень провідних професорів університетів Німеччини. Зокрема, автора підручника «Соціально-економічна географія Німеччини»,  доктора Ельмара Кульке з  Університету імені Гумбульдта в Берліні, Сергія Мелхєра з Віадріни у Франкфурті на Одрі, а також  доктора Даніеля Шіллера з Грайсвальдського університету, доктора Флоріана Дюкмана з Кіля і доктора Мартіни Нейбургер із Гамбурґа, зустрілись і поспілкувались зі студентами.

Важливим етапом програми стали візит до парламенту ФРН і спостереження за роботою та дискусіями парламентарів різних політичних партій і сил країни.

Учасники поїздки також ознайомились із геолого-інженерними умовами видобування бурого вугілля в кар’єрі Боксберґ, технологічними процесами виробництва електроенергії на електричній станції «Vattenfall» та роботою водоочисної станції у Берліні.

Актуальними, з огляду на українські реалії та виклики часу, стали екскурсії на рекультивовані й адаптовані під рекреаційні зони відпочинку колишні території буровугільного кар’єру, знайомство з практичними заходами щодо відновлення рекреаційних зон узбережжя Балтійського моря на острові Рюґен, спостереження за основними функціональними зонами й технологічними процесами на Кільському судноплавному каналі.

Цікавими та пізнавальними були зустрічі студентів-географів із провідними фахівцями управлінь соціально-економічного розвитку міст Ціттау і Франкфурта на Одрі, а також національно-культурного центру Лужицьких сербів у Бауцені (Будишин), де учасникам поїздки розповіли про проблеми та перспективи господарського розвитку цих міст і навколишніх територій, про сучасний культурно-освітній стан і збереження національної ідентичності сорбської слов’янської меншини в межах великої німецької держави.

Усі навчальні екскурсії за програмою DAAD «Студентська поїздка до Німеччини» мали навчальний характер, спонукали учасників  до численних роздумів та обговорень.