Студенти-іноземці з 4 континентів світу продемонстрували свої знання з української мови

22 травня 2015 року в Центрі міжнародної освіти Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ЛНУ ім. Івана Франка відбувся щорічний конкурс україномовних презентацій іноземних студентів на тему: «Моя рідна країна».

28 студентів із різних континентів світу продемонстрували свої знання з української мови, здійснивши віртуальну мандрівку навколо світу від східного до західного узбережжя Тихого океану, розповівши про 14 країн Євразії, Африки, Північної та Південної Америки, які вони представляють.

Під час урочистого відкриття конкурсу зі вступним словом виступила модератор заходу, доцент Віра Коваленко: «Уже традиційно на початку травня ми проводимо конкурс презентацій, під час якого студенти демонструюють свій рівень володіння мовою». Віра Олегівна представила членів журі та розповіла про умови конкурсу й побажала молодим людям успіху.

Іноземні студенти захоплено розповідали про місця, звідки вони походять родом, про свої національні традиції, культуру, пам’ятки архітектури, традиційну кухню. Яскравий колорит рідних країн молоді люди намагалися передати, демонструючи красу національних костюмів.

«Наша країна – найкраща у світі!», – переконували присутніх студенти з Китаю, Кореї, Алжиру та Кенії. «Ми любимо Еквадор!», – стверджували гості з Південної Америки.

Після тривалого обговорення члени журі оголосили результати. За підсумками конкурсу презентацій І місце виборов студент із Лівії Абдуссалам Аяд, ІІ – Авуор Вальтер Робін Муоні із Кенії, ІІІ місце розділили студенти з Алжиру та Буркіна-Фасо Сафі Белкасем, Насері Абделкадер Алі, Батіоно Абдунасірі.

У номінації «Краще володіння українською мовою» перемогу здобув студент з Іраку Аль-Хусейн Шван Хамід Муса. За акторську майстерність нагородили команди з Кореї та Китаю. Приз глядацьких симпатій одержав Гулуа Давіті з Грузії. У номінації «Національні костюми» перемогла команда зі Сьєрра-Леоне. «За волю до перемоги» нагородили Кіслінга Пола Едварда з Південної Америки.

«Сьогодні ви вже склали попередній іспит з української мови та з географії. Представляючи свої презентації, кожен із вас продемонстрував велику любов до своєї рідної країни», – резюмувала доцент Віра Коваленко.

Керівник Центру міжнародної освіти, заступник директора Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, доцент Віктор Кревс привітав учасників конкурсу з досягненням високих результатів і сказав: «Відтепер у нас стало друзів у світі ще більше!».

Не завершення конкурсу відбулося нагородження переможців, а також емоційна весняна фотосесія перед корпусом Центру міжнародної освіти.