28 серпня 2024 року у Музеї народної архітектури та побуту відбувся етновечір «ЗвичаЇЇ». Захід організував Студентський уряд Львівського університету за підтримки IT-компанії «Conscensia». Впродовж події присутні збирали кошти для потреб добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри».
Модерувала етновечір голова Студентського уряду Анжеліка Кульчицька, яка під час вступного слова привітала гостей та подякувала партнерам за їхню залученість і допомогу. Також Анжеліка Кульчицька акцентувала увагу на важливості подібних ініціатив задля популяризації української культури, пробудження свідомості та національної ідентичності у сучасної молоді. Очільниця самоврядування ознайомила присутніх з програмою заходу та мальовничою локацією у Шевченківському гаю.
Опісля до слова запросили представницю IT-компанії «Conscensia» Тетяну Яценко, яка висловила подяку організаторам за ініціативність та жагу до культурно-просвітницької діяльності. Надалі Тетяна Яценко наголосила на необхідності розповсюдження та ознайомлення українців зі споконвічними звичаями, традиційними обрядами та історією власного народу і подякувала за можливість подібної співпраці.
Також слово надали представникові добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Тарасу Лютому, котрий розповів про поточні проблеми й потреби парамедиків у прифронтовій зоні та «на нулі». Тарас Лютий закликав гостей заходу приєднатися до збору коштів, висловив вдячність Студентському уряду за підтримку їхнього батальйону, котрий працює задля спільної мети усіх громадян України.
Після вступних слів виступив Народний дівочий хор «Ліра» Львівського університету, який виконав низку українських народних пісень та зачарував усіх присутні співом, вдало підкресливши атмосферу події.
Програму етновечіру «ЗвичаЇЇ» організатори розділили на кілька блоків. Першим став культурно-просвітницький, впродовж якого гості заходу відвідали такі лекції:
- Анни Чорноус «Радянські методички і фольклор: підміна культурних сенсів»;
- Романа Сілецького «Традиційний побут українців»;
- Володимира Галайчука «Українська календарна обрядовість»
- Святослава Пилипчука «Фольклорний код української літератури».
Опісля присутні мали змогу відвідати майстер-класи Галини Кудлак зі сіноплетіння та спробувати свої сили у Самчиківському розписі разом з Галиною Якубишин. За окремий донат на збір була можливість створити власні вироби з глини на гончарному колі під керівництвом Сергія Столярука.
Також гості заходу насолодилися виступом Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», майстер-класом з народних танців та весняними обрядовими танцями від «Fedan Studio».
Амбасадором етновечору став DJ Віталій Грім, котрий відомий тим, що надає відомим українським пісням нове звучання та поєднує їх зі світовими хітами.
Вкінці заходу організатори подякували гостям та підбили підсумки благодійної лотереї. Загалом з вхідних квитків, додаткових донатів та розіграшу вдалося зібрати понад 26 тисяч гривень. Всі кошти Студентський уряд перекаже госпітальєрам.
Долучитися до збору можна за посиланням. https://send.monobank.ua/jar/6EX2grDE8L. Єднаймося задля спільної мети!