Студенти Університету здійснили Міжнародну країнознавчу навчальну поїздку країнами Європи

З 28 червня по 13 липня 2022 року студенти факультету міжнародних відносин Львівського університету під керівництвом доценток Оксани Онищук  та Маріанни Копчак здійснили III Міжнародну країнознавчу навчальну поїздку країнами Європи. Поїздка передбачала візити у дипломатичні установи та міжнародні організації за маршрутом: Львів – Краків – Братислава – Відень – Інсбрук – Вадуц – Берн – Женева – Базель – Страсбург – Париж – Люксембург – Трір – Вюрцбург – Нюрнберг – Прага – Львів. Поїздка відбулася злагоджено, у теплій та дружній атмосфері, а добре продумана насичена програма, реалізована на високому рівні, допомогла студентам  почерпнути максимум корисної та пізнавальної інформації, осмислити правильність вибраного ними фаху, а також відпочити та збагатитися духовно.

Розпочалася подорож з двох днів перебування у Польщі, де студенти Університету у супроводі екскурсовода оглянули місто Краків та його основні архітектурні пам’ятки, зокрема королівський замок Вавель. У вільний час молодь мала нагоду скуштувати місцевих смаколиків та відвідати всесвітньо відомі соляні копальні у містечку Вєлічка. Основним елементом програми став візит до Генерального консульства України у місті Кракові, де у теплій та щирій атмосфері зі студентами поспілкувався Генеральний консул Вячеслав Войнаровський. Пан консул окреслив основні напрямки роботи консульства та розповів про виклики воєнного часу, зокрема, про колосальний об’єм роботи, який провадить консульство задля допомоги тисячам українців, яким довелося покинути домівки під тиском держави-агресора. Також дипломат закликав студентів долучатися до боротьби на різних фронтах. Під час зустрічі обговорили і політичні питання, зокрема поступ України на шляху до ЄС у статусі країни-кандидата, можливості закриття неба над Україною та питання європейської безпеки загалом. Вячеслав Войнаровський натхненно змотивував студентів активно працювати ще з першого курсу, вибудовуючи власне портфоліо поступових досягнень, що у майбутньому стане наріжним каменем побудови кар’єри та запорукою конкурентоспроможності, наголосив на важливості інвестувати час у саморозвиток особистості задля здобуття безцінного капіталу знань.

30 червня країнознавча навчальна поїздка країнами Європи лише набрала обертів, і в цей чудовий літній день перед студентами відкрила свої обійми столиця Республіки Словаччина – Братислава. Ознайомча екскурсія містом допомогла максимально поринути у колорит цього міста. Звивистими вуличками студенти оглянули перлини словацької столиці, зокрема, Михальську браму, фонтан Роланду, палац Предстоятеля, численні будинки аристократів та церкви. Фінальною точкою цього дня стали відвідини Посольства України в Словаччині, де студенти мали змогу поспілкуватися із Надзвичайним і Повноважним послом України в Словаччині Юрієм Мушкою. Завдяки пану Юрію студенти мали змогу дізнатися більше про роботу посольства в умовах війни, про основні виклики і завдання, які зараз стоять перед посольством, зокрема потужні дипломатичні зусилля задля домовленостей щодо надання Словаччиною зброї Україні. Обговорили отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС, можливі зміни у внутрішньополітичному середовищі у Словаччині та майбутні перспективи українсько-словацьких відносин. Надзвичайний і Повноважний Посол дав корисні поради студентам та розповів про потрібні навички і знання, які потрібні майбутньому дипломатичному працівнику, наголосивши на важливості та цінності знань, здобутих в університетських авдиторіях.

Впродовж 1-3 липня студенти Університету перебували в Австрії. Знайомство з країною розпочалося з оглядової екскурсії Віднем, містом, наскрізь пронизаним імператорською величчю та духом епохи Габсбургів. Занурившись в історію, оглянули численні пам’ятки, зокрема Музей Бельведер. Центральними подіями практики в Австрії стали візити до штаб- квартири ООН у Відні та Посольства України в Австрії. На декілька годин наші студенти поринули в роботу Організації Об’єднаних Націй, оглядали зали, мінівиставки з цікавими експонатами та спостерігали за роботою представників різних країн в ООН. З допомогою гіда студенти дізналися більше про заснування організації, її роботу зараз та цілі на майбутнє. В рамках візиту до ООН відбулася зустріч з президентом VIC Ukrainian Соломією Омелян, яка мотивувала студентів не відмовлятися від мрій, вірити в себе та сміливо подавати заявки на проходження стажування в ООН, а її колеги з UNIDO та IAEA Human Resources Department Надія Ярл, Доріс Джан та Стефано Романо детально розкрили кар’єрні шляхи та можливості роботи й стажування в ООН та її спеціалізованих агенціях, поділившись особистими історіями успіху, а також практичними порадами для успішного проходження співбесіди. За результатами зустрічі планується підписання Договору про співпрацю, що дасть змогу студентам ЛНУ ім. Івана Франка проходити стажування в ООН. Відвідали студенти і Посольство України в Австрії, де мали чудову нагоду поспілкуватися з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Австрії Василем Химинцем та радником-посланником Вадимом Ковалевським. В затишній та приємній атмосфері обговорювалися важливі та серйозні питання, зокрема ставлення Австрії та австрійців до війни в Україні, проросійську пропаганду, можливості майбутньої відбудови та допомогу Австрії в цій непростій справі. З уст пана Посла студенти також отримали цінне правило досягнення успіху «ППП» – Патріотизм, Порядність, Професійність. Дипломат також наголосив на важливості книг для фахового становлення особистості: «Що більше книжок Ви читаєте, то краще для Вашого успішного майбутнього». У вільний час студенти встигли розважитися у парку атракціонів Пратер, покупатися в мальовничому альпійському озері Мондзее, прогулятися затишними вуличками та оглянути місто Інсбрук з висоти, піднявшись фунікулером на оглядовий майданчик, а також відвідати неймовірної краси музей Сваровскі у містечку Ватенс.

Сповнені яскравих вражень, далі студенти Університету помандрували до князівства Ліхтенштейн та його столиці міста Вадуц, а вже з 3 по 6 липня наших студентів приймала неймовірна Швейцарія, з казковою природою Альп. Знайомство з країною почалося з міста Берн, де учасники поїздки оглянули Старе місто, вулицю Правосуддя, будівлю Парламенту, Бернський собор та інші пам’ятки. Саме у Берні студенти здійснили візит до Посольства України в Швейцарії, де під час приємної розмови з першим секретарем Посольства Тетяною Молдован та другим секретарем Оленою Бідновою обговорили деталі роботи посольства під час війни, питання біженців та їхнього становища в країні, підняли тему повоєнної відбудови України та участі в цьому Швейцарії, зокрема з оглядом на рішення, прийняті на конференції у Лугано, де власне і перебував на момент візиту студентів Надзвичайний та Повноважний Посол України у Швейцарії Артем Рибченко. Після змістовної бесіди у вільний час студенти здійснили захопливу подорож Швейцарською Рив’єрою, відвідавши містечка Веве та Монтрьо на березі Женевського озера, а також оглянувши Шильонський замок. Наступний день став для наших студентів досить хвилюючим, адже почався він з візиту до ще однієї штаб-квартири ООН, цього разу – у Женеві. Завдяки екскурсоводу студенти дізналися більше про роботу організації, історію її створення, сучасні цілі. На власні очі студенти змогли спостерігати, як проходить засідання Ради ООН з прав людини. Одразу ж після візиту до ООН учасники поїдки відвідали Музей Червоного Хреста, де дізналися більше про роботу організації та її історію. Слід зауважити, що обидва візити цього дня, а також смачне частування поміж ними, стали можливими завдяки  Львівському осередку у Женеві та особистому сприянню Емілії Назаренко – акредитованої журналістки при ООН та колишньої викладачки кафедри іноземних мов факультету міжнародних відносин. У вільний час студенти оглянули красу Женеви з колеса огляду, прогулялися по набережній та центральною частиною міста. Завершальним акордом перебування у Швейцарії стала подорож до затишного містечка музеїв Базель, де розташована унікальна міська Ратуша та численні архітектурні пам’ятки.

Впродовж 6-10 липня тривало знайомство студентів міжнародних відносин з чарівною Францією. Насичена 4-денна програма розпочалася з оглядових екскурсій по містах Старсбург та Кольмар. Наступного дня студенти відвідали Раду Європи, де з пані Анною Перой обговорили головні напрямки діяльності організації, історію її створення та початкові цілі, деякі деталі функціонування на сучасному етапі, а під час лекції з віце-президентом асоціації PromoUkraina пані Ольгою Костенко також дізналися більше про платформу HELP, яка створена для допомоги студентам у вивченні міжнародного права. Особливо захоплюючим став візит студентів до Європарламенту, де під час лекції з паном Яносом Воуком обговорили всі тонкощі роботи цієї організації, оглянули залу засідань. Наступною нашою зупинкою став Париж. Тут студенти відвідали штаб-квартиру ЮНЕСКО, де зустрілися з директором департаменту публічної комунікації Метью Гувелом, ознайомилися з історією організації та будівлі, оглянули виставку експонатів зі всього світу і навіть були присутніми на церемонії відкриття Міжнародного року фундаментальних наук. Згодом здійснили візит до Посольства України у Франції, де зустрілися із Надзвичайним і Повноважним Послом Вадимом Омельченком та когортою українських дипломатів у Франції, зокрема Вячеславом Барановим, Миколою Мовчаном, Олександрою Присяжнюк, Вікторією Гуленко, Ксенією Дружченко. Кожен з дипломатів детально розкрив особливості саме свого напряму роботи на благо України. В приємній атмосфері обговорили цікаві для наших студентів питання політики, українсько-французьких відносин, російську пропаганду та численні інформаційні фейки, допомогу (військову та гуманітарну) від Франції. Учасники поїдки не могли оминути увагою і красиві локації самого Парижу, який довгий час був постійним місцем проживання та правління французьких монархів, тому має чим здивувати: міст Олександра, Національна опера, сади Тюльєрі, Нотр Дам Де Парі, площа Конкорд і, звісно ж, Тріумфальна арка, Єлисейські поля та Ейфелева вежа, яку наші студенти відвідали під час екскурсії «Вечірні вогні Парижу». Студенти мали змогу також оглянути всесвітньовідомий музей Лувр, колоритний район Монмартр, що є серцем Парижу, покататися кораблем по Сені та піднятися на верхівку Ейфелевої вежі. Ці дні були цікавими, продуктивними та веселими, тож ми впевнені, що вони точно запам’ятаються нашим студентам!

Далі по маршруту студенти відвідали Велике Герцогство Люксембург та однойменне місто, що є столицею та резиденцією декількох установ й агентств Європейського Союзу. Згодом прибули в Німеччину, розпочавши знайомство з міста Трір, заснованого понад два тисячоліття тому і прозваного «Північним Римом». Трір пишається багатою історичною спадщиною, а такі його пам’ятки як Чорні ворота, терми Барбари, руїни старого римського амфітеатру, базиліка Костянтина внесені до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Саме тут, у Трірському соборі, зберігається хітон Господа нашого Ісуса Христа. Наступного дня переїхали до мальовничого баварського міста Вюрцбург, що славиться своєю історичною спадщиною, архітектурою, мистецтвом та студентським життям. Тут розташований найстаріший та найвідоміший університет Німеччини, що випустив 14 Нобелівських лауреатів, та є університетом-партнером Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках угоди про співпрацю. Нашим студентам пощастило побувати на зустрічі з представниками Відділу міжнародних зв’язків, які детально розповіли про програми навчання, можливості міжнародного обміну та радо відповіли на усі запитання студентів. А далі мандрівників очікувало знайомство з містом Нюрнберг, де з 20 листопада 1945 до 1 жовтня 1946 року  тривав Міжнародний трибунал над головними нацистськими злочинцями. Тут відчувається особлива атмосфера старої Німеччини, що гармонійно переплітається з молодим духом сучасного міста.

В останній день подорожі студентів радо привітала Прага, колоритне та магічне місто з цікавою історією. Вдосталь  прогулявшись по Градчанах, Карловому мосту, Староміській площі, студенти відпочили під час двогодинної прогулянки на човні по ріці Влтава, де в урочистій атмосфері керівники поїздки нагородили усіх присутніх сертифікатами про участь у міжнародній поїздці, що стане ще однією цеглиною побудови портфоліо особистих досягнень кожного учасника подорожі.

Керівники та учасники поїздки висловлюють щиру подяку за сприяння та допомогу в організації Ректорові ЛНУ ім. Івана Франка Володимиру Мельнику, деканові факультету міжнародних відносин Маркіяну Мальському,  професору кафедри країнознавства та міжнародного туризму Юрію Заньку, компанії «Аккорд-тур» в особі Оксани Андрющенко та усім причетним.

Студентів факультету міжнародних відносин запрошують слідкувати за оголошеннями та долучатися до нових поїздок, здобуваючи унікальний досвід пізнання Європи та отримання фахових знань.

Більше фото