В Університеті впроваджено систему моніторингу комп’ютерних мереж – «Observium»

Сучасне освітнє середовище важко уявити без високошвидкісної та захищеної інтернет-мережі й сервісів, що допомагають будувати навчальний процес, тому Львівський університет завжди тримає руку на пульсі нововведень, а часто навіть йде на крок попереду, щоб студенти та працівники були в контексті ключових змін, які відбуваються у світі.

Ще одним важливим нововведенням в процесі цифровізації є впровадження в Університеті системи моніторингу мережевих пристроїв «Observium», яка дає можливість у реальному часі відстежувати якість інтернет-зв’язку в усіх корпусах  установи (у випадку негараздів на певній з мережевих ліній корпус одразу відображається на інтерактивній мапі, що дозволяє швидко реагувати на проблемні ситуації та вносити відповідні корективи у роботу обладнання).

Система також контролює завантаженість інтернет-мережі, а це дає можливість ухвалювати правильні рішення щодо балансування мережевого трафіку. Особливо важливим є й те, що завдяки роботі цієї інформаційної системи можна запобігти виходу з ладу процесорів, вентиляторів тощо, відстежувати температурний режим пристроїв, кількість вільної пам’яті, технічні зміни за певний проміжок часу та коригувати функціонування мережі на випередження.

Відзначимо, що постійне удосконалення мережевої інфраструктури є одним із пріоритетних напрямів роботи в рамках Стратегії розвитку Університету на 2021-2025 роки, яку 27 січня 2021 року на засіданні Вченої ради презентував Ректор Університету Володимир Мельник. Відповідно до Стратегії, однією з основних цілей є оновлення, що стосуються інформаційно-комунікаційного напрямку, а також перенесення головних університетських інформаційних систем у хмарні сервіси.

Завдяки високому рівню напрацювань у сфері інформаційних технологій  вимушений перехід на дистанційне навчання у 2020 році не спричинив загрози навчальному процесу. Цьому, власне, посприяла швидко та якісно налагоджена робота розгорнутих хмарних сервісів MS Office365, веборієнтованих електронних кабінетів студентів, викладачів, системи електронного навчання університету.

Розроблена модель єдиної інформаційної системи Університету, що передбачає комплекс інформаційних сервісів, які значною мірою на сьогодні є впровадженими, підтвердила свою ефективність: ІС «Деканат» dekanat.lnu.edu.ua, Електронне навчання e-learning.lnu.edu.ua, вебресурси lnu.edu.ua, ІС кадрово-фінансового обліку,  Автоматизована бібліотечна інформаційна система, ІС  менеджменту матеріальних ресурсів.

Комп’ютерна мережа університету об’єднує понад 30 корпусів у різних частинах міста та за його межами: вул. Університетська, 1; вул. Валова,18; вул. Герцена, 7; вул. Грушевського, 4; вул. Дорошенка, 33; вул. Дорошенка, 41; вул. Джорджа Вашингтона, 5; вул. Драгоманова, 5; вул. Драгоманова, 12; вул. Драгоманова, 17; вул. Драгоманова, 19; вул. Драгоманова, 50; вул. Кирила і Мефодія, 8 (Астрономічна обсерваторія); вул. Кирила і Мефодія, 6 (Фізичний факультет); вул. Кирила і Мефодія, 6а (Хімічний факультет); вул. Князя Романа, 36; вул. Лесі Українки, 39; вул. Медової Печери, 53; вул. Менцинського, 8; вул. Пасічна, 22; вул. Пасічна, 62; вул. Саксаганського, 1; пр. Свободи, 18; вул. Січових Стрільців, 19; вул. Соломії Крушельницької, 5; вул. Тарнавського, 107; вул. Туган-Барановського, 7; вул. Черемшини, 31; вул. Черемшини, 34; вул. Черемшини, 44; вул. Чупринки, 49; вул. Коперника  3 Астрономічна обсерваторія (смт Брюховичі); Шацький біолого-географічний стаціонар.

Спостереження за станом інфраструктури – це достатньо складний процес, який потребує залучення великої кількості ІТ-спеціалістів та достатнього фінансування. Попри усі труднощі Центр мережевих технологій та ІТ-підтримки зараз впроваджує все нові ініціативи для покращення роботи інфраструктури, зокрема працює над створенням єдиної бази даних цифрового обладнання та дистанційним адмініструванням комп’ютерних пристроїв; удосконалює процедури обслуговування, модернізації і ремонту комп’ютерів, друкуючих пристроїв та іншого цифрового обладнання; впроваджує IP-телефонію.