Теплі спогади і щирі слова: спільнота філософського факультету організувала вечір пам’яті Валерія Денисенка

23 листопада 2019 року минуло 40 днів відтоді, як після важкої боротьби з хворобою, пішов із життя завідувач кафедри теорії та історії політичної науки ЛНУ ім. Івана Франка, професор Валерій Денисенко. 26 листопада рідний філософський факультет організував вечір пам’яті відомого науковця і талановитого митця під назвою «Бути Валерієм Денисенко цікаво».

Програма заходу органічно поєднала в собі три частини: офіційну, неформальну та ярмарку книг Валерія Денисенка. Розпочався вечір пам’яті професора виступами представників адміністрації філософського факультету. Зокрема, декан факультету Людмила Рижак наголосила на багатогранності постаті Валерія Денисенка, нагадавши про його творчі та професійні досягнення, якими пишається Університет. «Валерій Миколайович завжди чудово поєднував досконалий науковий стиль і вміння передати емоції у своїх роботах. Його творчість, а особливо картини, завжди вражають до глибини душі. Ця людина залишиться у пам’яті, житиме у спогадах і продовжить бути нашим орієнтиром у професійній роботі», – підкреслила Людмила Рижак.

Теплими словами про свого наставника поділився в.о. завідувача кафедри теорії та історії політичної науки ЛНУ ім. Івана Франка Геннадій Шипунов. «Валерій Денисенко – унікальна людина. Він вмів дружити, вмів надихати і дарувати позитивну енергію усім навколо. Саме завдяки Валерію Миколайовичу наша кафедра стала справжньою сім’єю і ми продовжимо нести прапор його патронату своєю науковою діяльністю», – пообіцяв Геннадій Шипунов.

Асистент кафедри історії філософії та близький друг професора Денисенко Валерій Терещенко зізнався, що досі важко усвідомлювати те, що Валерія Миколайовича немає серед живих. «Валерій Денисенко любив життя, а життя любило Валерія Денисенка. Це в них було взаємно. Він ніколи не лицемірив, завжди надихаючи усіх своєю елегію буття. Навіть творчі кризи та невдачі Валерій переживав із властивою йому любов’ю до світу. Він ніколи не ображався на життя. Тепер Валерій Денисенко продовжується у своїх поезіях та картинах. Там він завжди буде живим і справжнім», – додав Валерій Терещенко.

На завершення офіційної частини заходу виступив завідувач кафедри політології Анатолій Романюк. Він відзначив особливу любов Валерія Денисенка до гір та пригадав спільні з професором відвідини мистецьких галерей. «У нього було своє особливе бачення, як художніх творів, так і самої природи. Він по-справжньому вмів насолоджуватися красою та життям. І за це ми завжди будемо згадувати його з посмішкою на обличчі», – промовив Анатолій Романюк.

Неформальна частина вечора пам’яті поєднала в собі теплу атмосферу спілкування близьких колег професора, найяскравіші спогади про Валерія Миколайовича та читання його віршів. Під музичний акомпанемент друзі, колеги та студенти науковця мали змогу поділитися тим образом Валерія Денисенка, який назавжди житиме у їхніх серцях та пам’яті, надаючи особливу увагу веселим спогадам та оптимістичним історіям, які так любив та цінував професор.

На завершення заходу кожен охочий мав змогу ознайомитися із книгами авторства Валерія Денисенка.

Світлини: Христини Борсук Більше фото