У Львівському університеті завершився третій модуль курсів “Вдосконалення викладацької майстерності”

Нещодавно у Львівському національному університеті імені Івана Франка відновили роботу курси вдосконалення викладацької майстерності. Незважаючи на військові дії, через які усім викладачам важко концентруватися та думати про освітні потреби, нація прагне розвиватися, навчатися нового. Згодом отримані знання слухачі інвестуватимуть у майбутнє України, передаючи свій досвід студентам. Це підтверджує й чимала кількість зареєстрованих на курс – близько 400 осіб. А для участі у ІІІ модулі, що присвячений інформаційним технологіям в навчальному процесі, зголосилось додатково 70 охочих.

В рамках третього модуля передбачено вільний безкоштовний доступ до участі всім викладачам закладів вищої освіти України. Таку можливість Львівський університет для своїх колег відкрив із чітким усвідомленням, що освіта – це та сфера, за якою майбутнє, і саме в освітньому середовищі виховуються люди, яким надалі працювати в Україні й для України. Запит для викладачів інших ЗВО також відгукнувся, адже бачимо серед зареєстрованих 34 особи, які представляють інші заклади вищої освіти України, а саме: ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Запорізький державний медичний університет, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Навчально-науковий юридичний інститут, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Криворізький національний університет, факультет інформаційних технологій Національного університету «Одеська політехніка», Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Український католицький університет.

Третій модуль курсу «Інформаційні технології в освітньому процесі» передбачав триденне інтенсивне вивчення особливостей організації дистанційної освіти із застосуванням різноманітних платформ для презентацій: Slides, Piktochart, Keynote, Crello, Canva, Prezi; знайомство з хмарними сервісами MS Office 365, Google-сервісами, спільною роботою з документами, основами створення відеокурсів. Також слухачі мали змогу опанувати цікаві програми для удосконалення навчального процесу: Kahoot, PollEverywhere, Socrative, Padlet, Slack, Quizlet, StudyStack, LearningApps тощо.

Розпочався модуль лекцією проректора з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталія Кухарського, який ділився європейським досвідом організації освітнього процесу у ЗВО в порівнянні з українськими освітніми тенденціями, розповів про плани вдосконалення вищої освіти у Львівському університеті.

Нагадуємо, що онлайн-курси викладацької майстерності – це система, що складається з 5 модулів (6 кредитів) та покликана допомогти педагогічним працівникам університетів покращити знання з різних важливих тем.

Попереду залишається ще два:

  • IV модуль: «Можливості викладача при використанні платформи Moodle» (реєстрація за покликанням)
  • V модуль: «Педагогічна інноватика. Професійний (науковий) бренд викладача» (реєстрація за покликанням)

Загальна реєстрація на всі модулі.

Щиро  вдячні всім учасникам за те, що навіть  в такі нелегкі часи знайшли в собі сили рухатися вперед, а викладачам – за те, що поділилися своїми знаннями та вміннями, аби якнайбільша кількість охочих вдосконалила свою викладацьку майстерність у сфері інформаційних технологій. Бажаємо усім мирних та спокійних травневих днів!

Більше фото