Творчі колективи Львівського університету взяли участь у Всесвітньому святі музики

21 червня 2022 року творчі колективи Львівського національного університету імені Івана Франка – оркестр та хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» та Народна капела бандуристок «Зоряниця» долучилися до проведення Всесвітнього свята музики, яке відбувалося одночасно у понад 100 країнах світу. Представники Університету виступили у альтанці-ротонді у парку Івана Франка та біля головного корпусу Університету.

Цьогорічне свято музики є важливим з огляду на необхідність підтримки морального стану нашого народу, важливості популяризації української музики і культури. Музика та пісні у виконанні університетських колективів зібрали чимало глядачів – мешканців і гостей міста – та наповнили їхні душі світлом мистецтва, добром української культури, натхненням на подальшу боротьбу за незалежність і вірою в перемогу.

«Всесвітнє свято музики, у якому взяли участь колективи Львівського університету,  відбувається щорічно у день літнього сонцестояння 21 червня. Вже традиційно організатором заходу є Львівська міська рада. Зважаючи на те, що сьогодні триває війна в Україні, учасники заходу подарували усім охочим вечір української культури, насамперед вшанувавши пам’ять загиблих воїнів, які віддали свої життя, захищаючи наш спокій. Попри усі труднощі, із якими сьогодні зіткнулися українці, – життя триває. І кожен на своєму фронті докладає максимум зусиль задля спільної перемоги», – висловила переконання, директорка Центру культури і дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка Мирослава Булатова.

Зазначмо, що Всесвітнє свято музики відрізняється від звичайних музичних фестивалів – адже у ньому можуть брати участь як професіонали, так і аматори всіх стилів і напрямків. Традиційно, такі виступи є безкоштовними для публіки, утім цьогоріч, зважаючи на ситуацію в Україні, учасники організували скриньку пожертв на потреби ЗСУ, а сам захід відбувся під гаслом «Музика-всюди, концерт-ніде!».

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото