У Львівському університеті підвели підсумки Всеукраїнської олімпіади з хімії серед студентів класичних та педагогічних університетів

12 квітня 2019 року відбулося закриття і нагородження переможців ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Хімія» серед студентів класичних та педагогічних університетів. В інтелектуальних змаганнях, які розпочалися 10 квітня, взяли участь 52 учасники із 23 закладів вищої освіти України.

Перед нагородженням переможців олімпіади молодих знавців хімії привітав голова оргкомітету, проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. Роман Євгенович наголосив, що всі учасники олімпіади гідно представили свої університети і продемонстрували високий рівень знань.

«Ви перебуваєте на початку своєї професійної кар’єри, і ми дуже хочемо, щоб ви правильно і сповна розкрили свій потенціал. Ви уже зробили важливі кроки на шляху до успішної самореалізації, коли обрали сферу хімії для своїх наукових пошуків. Адже хімія зараз є надзвичайно мультидисциплінарною і потрібною у різних сферах науки, про що, зокрема, свідчать провідні сучасні дослідження», – зазначив Роман Гладишевський і закликав молодь своїми знаннями та ідеями брати участь у вирішенні глобальних проблем людства.

Представник Центру інновацій «Сходи в майбутнє» фармацевтичної корпорації «Юрія-Фарм», яка долучилася до проведення змагань, Василь Мельничук наголосив, що для сучасного виробництва висококваліфіковані фахівці в галузі хімії мають особливо велике значення. «Від вас ми чекаємо успіхів у навчанні і науковому пошуку. Ваші знання, ідеї, проекти і розробки є надзвичайно цінними для нас», – зазначив Василь Мельничук, звертаючись до молоді.

Декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, привітавши учасників із успішним завершенням олімпіади, наголосив, що саме «молоді науковці є головною надією і потенціалом нашої країни». Також Григорій Степанович запросив молодь взяти участь у Сімнадцятій науковій конференції «Львівські хімічні читання – 2019», яка відбудеться у ЛНУ ім. Івана Франка у червні.

Після вітальних слів завідувач кафедри органічної хімії Університету, професор Микола Обушак оголосив рішення журі ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Хімія» серед студентів класичних та педагогічних університетів.

Переможцями інтелектуальних змагань серед студентів класичних університетів стали:

1. Артем Янчак (Львівський національний університет імені Івана Франка);
  2. Тарас Сех (Львівський національний університет імені Івана Франка);
  3. Денис Кваша (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

Найвищий рівень знань з хімії серед студентів педагогічних університетів продемонстрували:

1. Денис Церклевич (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського);
  2. Ростислав Долгіх (ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет»);
  3. Олексій Бережний (Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка).

Додамо, що цьогоріч в олімпіаді взяли участь 32 студенти з 12 класичних університетів (Львівський національний університет імені Івана Франка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Донецький національний університет імені Василя Стуса, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Херсонський державний університет, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Житомирський державний університет імені Івана Франка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Ужгородський національний університет, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Хмельницький національний університет), а також 20 студентів з 11 педагогічних університетів (Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, ДВНЗ «Криворізький державний педагогічний університет», Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова).