У Львівському університеті відбувся «День кар’єри ЄС 2019»

Третій рік поспіль провідні міжнародні компанії, молодіжні громадські організації й проекти, кадрові й освітні платформи з усієї України презентують у Львівському університеті свої переваги й можливості для потенційних співробітників з числа нинішніх студентів. Традиційний уже «День кар’єри ЄС», що проводиться завдяки продуктивній співпраці ЛНУ ім. Івана Франка, Інформаційного центру ЄС та Представництва Європейського Союзу в Україні, відбувся в Університеті 10 квітня 2019 року та зібрав рекордну кількість відвідувачів. Основна мета заходу – поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському вимірі.

Розпочався «День кар’єри ЄС» панельною дискусією «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз?». Тема дискусії викликала величезне зацікавлення серед студентства – і це цілком закономірно. Адже учасниками розмови були люди, від яких значною мірою залежить професійне майбутнє нинішніх студентів. Серед диспутантів – Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, член Ради директорів корпорації SoftServe Тарас Кицмей, керівник західноукраїнського офісу Європейської бізнес-асоціації Мар’яна Луцишин, директор ГО «Альянс Франсез», представник Посольства Франції в Україні Ніколя Фасіно, віце-президент Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд, директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, голова ГО «Молодіжна Альтернатива» Людмила Кудіна, координатор програми «Навчай для України» Mарія Борисова, координатор проектів ЄС Еразмус+ у ЛНУ ім. Івана Франка Оксана Краєвська та інші фахівці освітньої, управлінської та бізнесової сфери.

Відкрив засідання у Дзеркальній залі Ректор Львівського університету Володимир Мельник, який наголосив на підвищеній відповідальності освітнього сектору України за ефективне кадрове забезпечення національної економіки та міжнародного бізнесу. «Динаміка нашого часу, зміни на ринку освітніх послуг і на ринку праці змушують нас дбати не лише про якісну підготовку молоді, а й спільно з роботодавцями творити таку систему освіти, яка дасть змогу випускникові Університету успішно виконувати свої професійні функції за місцем праці. Ми докладаємо великих зусиль для забезпечення якісної фундаментальної підготовки наших студентів. Але цього замало. Тому ми також особливу увагу звертаємо на розвиток концепції дуальної освіти і на постійне консультування з представниками бізнес-сектора, щоб за потреби коригувати свої навчальні програми відповідно до конкретних потреб провідних роботодавців Львівщини та України», – наголосив Володимир Мельник.

З коротким вітальним словом до всіх присутніх звернулися й інші учасники панельної дискусії. Зокрема, директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк акцентував на прикрих диспропорціях ринку праці Львівщини, що сформувалися у наш час: майже 80% шукачів роботи – люди з вищою освітою, натомість більшість пропозицій роботодавців стосуються кваліфікованих робітничих спеціальностей. Член Ради директорів корпорації SoftServe, голова Наглядової ради ЛНУ ім. Івана Франка Тарас Кицмей наголосив на особливих перспективах розвитку т.зв. «індустрії знань». Тут на провідних ролях ІТ-сфера, ринок якої щороку зростає приблизно на 20%. В абсолютних показниках це проявляється у тому, що тільки у Львові кожного року з’являється до 5 тис. нових робочих місць.

«Наш внутрішній моніторинг свідчить про те, що понад 90% випускників знаходять роботу одразу після закінчення Університету, а часто починають працювати ще під час навчання. І це не дивно, адже випускників нашого Університету дуже високо оцінюють роботодавці і прагнуть залучити до себе. За рейтингом ЗВО, що складається  на основі оцінювання випускників провідними роботодавцями, ЛНУ ім. Івана Франка традиційно лідирує серед регіональних вишів, поступаючись лише столиці» – зазначила керівник Відділу сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Ірина Сновидович.

Мар’яна Луцишин, керівник західноукраїнського офісу ЄБА, наголосила, що важливими компетенціями для працевлаштування молоді сьогодні є добре знання мов, передусім, української та англійської, вміння комунікувати, знання та розуміння природи бізнесу в різних аспектах, готовність працювати та постійне бажання вчитися. Спікер побажала студентам бути вимогливими до себе, до викладачів, адміністрації та свого оточення в прагненні отримати нові знання й практичні навички, пробувати себе в пошуках свого місця в професії та ніколи не зупинятися у своєму розвитку.

«Ми у Львівському університеті намагаємося інституційно гнучко пристосуватися до змін у середовищі   через збільшення пропозиції варіативних навчальних курсів, розширення переліку дисциплін вільного вибору, зростання міжнародної академічної мобільності студентів. Однак, дуже багато залежить від викладача, оскільки саме викладач формує навчальну програму дисципліни і наповнює її контентом, добирає методи навчання, інструменти, які повинен освоїти студент. І саме тому, надзвичайно корисним для викладачів є постійне спілкування з роботодавцями, спільні проекти з бізнесом та отримання міжнародного досвіду. Бо викладач є точкою диференціації знань і їх мультиплікатором для студентів» – зрефлектувала доцент кафедри менеджменту Маріанна Кохан.

Студентка 4-го курсу Університету, член наглядової ради молодіжного Європарламенту Христина Мигасюк поділилася враженнями та власним досвідом, отриманим під час навчання за кордоном за програмою Еразмус+, а також наголосила на важливості проактивної позиції самого студента в пошуках можливостей, які щедро пропонує Університет: «Аплікуйте та подавайтеся на програми навчання та стажування, беріть участь в діяльності  молодіжних громадських організацій, де ви можете експериментувати, робити помилки, і вчитись на них. Це все найкраще формує ваші компетенції. Адже в реальному житті роботодавці не будуть толерантними до помилок».

Основною частиною насиченого кар’єрного дня був Ярмарок кар’єри ЄС, під час якого понад 40 компаній, молодіжних громадських організацій і проектів,  кадрових й освітніх платформ презентували у холі Університету свої пропозиції та можливості для молоді.

Провідні роботодавці регіону та України з різних секторів економіки представили вакансії для студентів, розповідали про можливості стажувань практики  і заохочували студентів залишити свої резюме для майбутнього успішного працевлаштування. Зокрема, з університетською молоддю спілкувалися представники компаній JTI Україна, Tickets.UA, Leobit, DMP Group, Epam, !FEST, Nestle, PwC, KPMG, Philip Morris, T.B. Fruitt, Ензим, Бей-транс, Хлібпром, CRH, Укрсиббанк, Кредобанк, Банк Львів, UKEESS, VEO, Intetics, Zone 3000, Otakoyi, Укрпол та ін.

Також відвідувачі «Дня кар’єри ЄС» мали нагоду безкоштовно відвідати актуальні тематичні тренінги для покращення своїх навиків складання резюме, самопрезентації та комунікації при поданні заявок на грантові програми навчання і стажування в ЄС, програми практики у міжнародних компаніях.

Широко були представлені міжнародні можливості для молоді. Так, про переваги участі у громадських організаціях розповідали активні члени AIESEC, AEGEE, Львівського молодіжного центру, Молодої дипломатії та ін. із с особливостями отримання стипендії на навчання та стажування у Німеччині ознайомила учасників заходу лектор DAAD Катрін Каілі Компе та координатор Стипендіальної програми німецької економіки для України GIZ Андрій Гончарук.

На презентації програми Erasmus+, організованої Відділом міжнародних зв’язків Львівського університету, Оксана Краєвська, інституційний координатор програми Еразмус+, розповіла про 10 кроків, які потрібно зробити студентам та викладачам для отримання незабутнього досвіду міжнародної академічної мобільності. Проте говорили не лише про організацію конкурсу, подачу аплікацій та відбори, а й надихалися розповідями учасників Еразмус+,
які після повернення з навчання за кордоном ділилися своїм досвідом, розповідали про важливість програми для особистого розвитку, мотивували брати участь в програмі мобільності.

Завершальним етапом «Дня кар’єри ЄС» стала Євровікторина від Представництва ЄС в Україні та розіграш цінних тематичних подарунків від компаній-учасників.

Додамо, що захід відбувся за підтримки Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської торгово-промислової палати, Львівського обласного центру зайнятості, Європейської бізнес-асоціації. Співорганізаторами «Дня кар’єри ЄС» у Львові є Відділ сприяння працевлаштуванню студентів та випускників ЛНУ ім. Івана Франка, Інформаційний центр ЄС, під керівництвом Наталії Антонюк та ГО «Студія Європейського Менеджменту». Цьогорічним офіційним партнером заходи виступила компанія JTI Україна.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото