20 січня 2022 року на факультеті культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка створено первинний осередок Національної спілки театральних діячів України. Юрій Чеков, відповідальний секретар Львівського міжобласного відділення НСТД України, вручив перші спілчанські посвідчення викладачам кафедри театрознавства та акторської майстерності – Мирославі Циганик, Романові Лаврентію, Софії Росі-Лаврентій, Уляні Рой та Христині Новосад.

До новоутвореного осередку увійшли також досвідчені спілчани з вагомим професійним стажем: академік НАМ України професор Богдан Козак, докторка мистецтвознавства, професорка Майя Гарбузюк, кандидат мистецтвознавства, заслужена журналістка України Світлана Максименко. Зазначимо, що первинні осередки НСДТ України діють в кількох вищих мистецьких навчальних закладах, зокрема, Києва. Відтепер до львівської когорти таких осередків долучився й факультет культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

Національна спілка театральних діячів України, очолювана народним артистом України Богданом Струтинським, сьогодні, без перебільшення, є найактивнішою та найпотужнішою серед театральних творчих спілок. За останні роки НСТД України стала одним із вагомих центрів неформальної театральної освіти в Україні, ініціатором та організатором проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «ГРА», активним видавцем та популяризатором театральної справи.

Вагомість створення спілчанського осередку на факультеті культури і мистецтв полягає у тому, що відтепер викладацький склад кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. Івана Франка буде системно залучено до актуального мистецького процесу у Львові, регіоні та країні. Йдеться насамперед про активізацію діалогу із реальними та потенційними стейкхолдерами; про створення додаткових можливостей для практичної реалізації знань та досвіду університетських театрознавців – дослідників, аналітиків, критиків; про розширення інформаційного простору для абітурієнтів та співпрацю із  найрізноманітнішими театральними інституціями у рамках проєктів, шкіл, резиденцій, тренінгів тощо.

Головою первинного осередку обрали кандидата мистецтвознавства, асистента Романа Лаврентія. Свій розвиток осередок вбачає і у кількісному розширенні – через запрошення викладачів інших кафедр та факультетів, і в якісних змінах навчально-педагогічної та науково-дослідницької діяльності членів університетського спілчанського товариства.

Первинний осередок НСТД України на факультеті культури і мистецтв відкритий для усіх працівників Університету, хто вважає себе часткою української театральної та мистецької спільноти, для усіх, хто досліджує або практикує театр і драматургію, мистецтво й культуру: перекладачів, авторів, арт-критиків, істориків культури і мистецтва та ін.

Включаймось у СПІЛКУвання!