У Львівському університеті відбулася Обласна конференція освітян

26 серпня 2021 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Обласна серпнева конференція освітян Львівщини.

Розпочався захід із урочистого виконання Гімну України. Надалі хорова капела «Дударик» майстерно виконала композицію «Не пора» на слова Івана Франка.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. Максим Зіновійович підкреслив вагому роль вчителя у розвитку української освіти і подякував педагогам за відповідальну працю. Звертаючись до освітян, Максим Козицький зазначив: «Саме Ви виховали покоління українців, які знають, хто ми, звідки ми і куди ми йдемо. Ми багато говоримо про освіту, але для підвищення престижності роботи вчителя потрібно докласти ще багато зусиль. Дякую Вам за стійкість і відповідальність, адже завдяки Вашій праці ми матимемо покоління, яке залишиться тут жити і працювати».

В рамках роботи конференції голова Львівської ОДА відзначив переможців та призерів Міжнародних учнівських олімпіад та вчителів, які їх підготували. Так, грошові премії отримали 5 переможців олімпіад, 2 призери та 3 педагоги, які готували учнів до цих конкурсів.

Привітав учасників заходу Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Ректор подякував освітянам за висококваліфіковану підготовку талановитих учнів, які щорічно стають студентами Львівського університету. «Від імені академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка вітаю Вас із 30-літтям відновлення української державності! Відновлення державності – це передовсім Ваша заслуга, оскільки Ви виховували і виховуєте те покоління, яке називає себе українцями з гордістю. Ваша подвижницька діяльність, шановні освітяни-вчителі, є свідченням того, що, незважаючи на різні обставини, ми спільно працюємо для того, щоби держава мала своє майбутнє. А держава має своє майбутнє тоді, коли є школа й університет», – підкреслив Володимир Петрович.

«Львівський університет – не тільки наукова й освітня установа, це передовсім той соціокультурний феномен, який будує свою діяльність на основі паритетної співпраці зі загальноосвітньою школою. Це виявляється і в тому, що ми маємо на освітньому рівні бакалаврату дев’ять освітніх програм «середня освіта», у магістратурі – вісім, в Інституті післядипломної освіти, виконуючи свою державницьку місію, ми відкрили близько двадцяти тематичних освітніх програм для підвищення кваліфікації вчителів», – констатував Ректор, наголосивши на тому, що «університет і школа спільно ставитимуть високі цілі і їх реалізовуватимуть».

Поміж роботою для учасників конференції підготували також музичний подарунок. Зокрема, у виконанні колективу Центру творчості дітей та юнацтва Галичини прозвучала пісня «Україна – це Ти». Український співак і композитор, керівник музичної студії «Джерело» Назар Савко виконав композиції «Водограй» та «Україна».

Згодом конференція продовжила роботу у форматі доповідей. Зокрема, перед присутніми виступив директор Департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. Доповідач окреслив основні аспекти Стратегії розвитку освіти області, проаналізувавши головні завдання для закладів освіти усіх рівнів.

Упродовж конференції з доповідями також виступили провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України, професор Степан Давимука, начальниця Управління Державної служби якості освіти у Львівській області Валентина Загреба, директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Павло Хобзей та інші.

До слова, в рамках роботи конференції освітян, у холі Університету розгорнули тематичну виставку. Стенди присвячені винаходам учнів і відображають їхні вагомі досягнення.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото