У Львівському університеті відбулася зустріч-консультація щодо особливих умов вступу

13 липня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч-консультація для військових та членів їхніх сімей щодо пільг при вступі у заклади вищої освіти. У заході взяли участь представники адміністрації Університету, Приймальної комісії та студентських організацій.

Зустріч відкрив голова Первинної профспілкової організації студентів Микола Спересенко, зазначивши, що організаторами та ініціаторами заходу стали Центр соціального розвитку та громадських ініціатив Львівського національного університету імені Івана Франка, Первинна профспілкова організація студентів, Офіс підтримки родин військовослужбовців при Львівській обласній військовій адміністрації та Відділ Міністерства у справах ветеранів України у Львівській області.

«Сьогодні завдяки такій зустрічі-консультації усі присутні, які – сподіваємось – є нашими майбутніми студентами, матимуть змогу ознайомитись із правилами цьогорічного вступу. У Львівському університеті діють єдині правила щодо зарахування абітурієнтів, однак, зважаючи на ситуацію в країні, сьогодні є окремі категорії осіб, вступ для яких здійснюється на підставі пільг. Тож під час консультації Ви отримаєте відповіді на усі питання, які стосуватимуться вступу до Львівського університету за особливими умовами, адже Ви маєте такі права і можете ними скористатися у Львівському університеті», – зазначив перший проректор Університету імені Андрій Гукалюк.

Андрій Федорович також коротко розповів присутнім про Львівський університет, акцентуючи на широкому спектрі освітніх послуг, особливостях освітнього процесу та належному обсязі щорічного державного замовлення.

На відкритості до співпраці зосередив увагу, звертаючись до присутніх, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. «Соціальні питання у Львівському університеті завжди є на контролі в адміністрації. А відтак, працівники та студенти у будь-який час можуть звернутися до нас щодо вирішення різних ситуацій та отримати швидку й кваліфіковану допомогу. Сьогоднішня зустріч засвідчує те, що для Львівського університету вкрай важливо дбати про військовослужбовців та їхні сім’ї, про кожного, хто мужньо обороняє нашу державу», – наголосив проректор.

Студенти Львівського університету Уляна Дрогомирецька та Вадим Кісіль підготували презентацію, у якій ознайомили присутніх зі структурою Університету, студентськими організаціями та їхніми функціями, основними інноваційними освітніми програмами, а також можливостями під час навчання, які матимуть студенти Львівського університету.

Зокрема, презентуючи Львівський університет, студенти звернули увагу на певні переваги, які актуальні для осіб із пільгами для вступу. Так, Львівський університет гарантує право на соціальну стипендію, поселення у студентський гуртожиток та безкоштовне проживання, можливість оформлення індивідуального плану, безкоштовне відвідування басейну та іншої університетської інфраструктури, консультації та правову допомогу від Університету та Первинної профспілкової організації студентів, літній відпочинок у спортивно-оздоровчому таборі «Карпати» зі знижкою 50% та безкоштовні квитки на культурні заходи Львова.

Детальніше із цьогорічними умовами вступу для військовослужбовців та членів їхніх родин присутніх ознайомив заступник відповідального секретаря Приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Сава Шевчук. Сава Павлович, зокрема, наголосив на тому, що вступна кампанія 2022 року – особлива, адже цьогоріч у правилах прийому на навчання до закладів вищої освіти чітко прописані умови, за якими військовослужбовці та члени їхніх сімей можуть стати студентами українських університетів. За його словами, основними варіантами зарахувань абітурієнтів із пільгами є зарахування за співбесідою, позаконкурсний вступ та загальний конкурс із подальшим переведенням із контракту на бюджет.

«Учасники бойових дій, інваліди війни, діти військових мають особливі умови участі в конкурсі на здобуття вищої освіти. Тож перше, що потрібно зробити перед поданням основної заяви на вступ, – це зареєструвати пільги. Це можна зробити як у паперовому, так і в електронному вигляді (в останньому випадку слід врахувати особливості передачі таких документів, цифровий підпис тощо). Подати паперові документи для реєстрації пільги можна у будь-який найближчий до Вас заклад вищої освіти у будь-якій області. У Львівському університеті – це вул. Січових Стрільців, 14, з 9.00 год. до 17.00 год. щоденно, окрім вихідних у період з 15 липня до 29 липня 2022 року», – наголосив Сава Шевчук.

Також Сава Павлович зазначив, що власне інваліди війни мають змогу вступити у Львівський університет за співбесідою, а подати таку заяву можна з 29 липня до 8 серпня 2022 року. За умови успішного проходження співбесіди з 23 серпня 2022 року відбудеться зарахування.

Позаконкурсний вступ дозволить, зокрема, учасникам бойових дій стати студентами Львівського університету. Для цього, за словами Сави Шевчука, потрібно зареєструвати пільги і надати результати мультипредметного тесту чи ЗНО попередніх років (з 29 липня до 23 серпня 2022 року), або ж пройти індивідуальну співбесіду (з 29 липня до 8 серпня 2022 року).

«У випадку із переведенням на бюджет із контракту таку можливість, зокрема, матимуть діти учасників бойових дій. Алгоритм такий: з 15 липня до 29 липня – реєстрація пільг, упродовж 29 липня – 23 серпня – подання заяв та результатів мультипредметного тесту і далі – очікування результатів», – зазначив Сава Павлович.

Заступник відповідального секретаря Приймальної комісії також зауважив, що серед дітей учасників бойових дій є діти загиблих. А відтак, їм першочергово гарантуються бюджетні місця. Окрім того, Сава Павлович наголосив, що головною умовою вступу для вищезазначеної категорії абітурієнтів є відсутність рекомендацій вступу на бюджет в інших ЗВО.

Під час зустрічі Сава Шевчук також коротко окреслив основні умови вступу за квотами 1 і 2. Детальніше з умовами пільгового вступу можна ознайомитися на сайті Львівського університету у розділі «Вступна кампанія».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото