У Львівському університеті відбулося нагородження учнів-членів Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді

8 червня 2021 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка нагородили переможців та призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН та працівників освіти, які їх підготували. Також відбулася Урочиста академія з нагоди закінчення навчального року у Львівській обласній Малій академії наук учнівської молоді.

На початку події школярів та працівників освіти привітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко. Він зазначив, що Мала академія наук – це те, що мотивує учнів і дає їм наснагу розвиватися. «Функцією держави та посадових осіб є підтримувати та розвивати потенціал молоді, адже молодь здобуває всі свої перемоги не лише для отримання диплому, а й для того, щоб віднайти своє призначення у житті. Вітаю усіх з такими вагомими здобутками! Науково-дослідна праця непроста. Тому фінансово підтримувати досягнення кожної дитини та кожного педагога – у пріоритеті обласної влади!» – сказав у своєму вітальному слові Іван Собко.

На урочисту подію також завітав президент Малої академії наук України Станіслав Довгий. Він зауважив, що вже два роки конкурс-захист науково-дослідницьких робіт проводиться в онлайн-режимі у зв’язку з карантинними обмеженнями. «Це не стало для нас перепоною, а навпаки – дозволило наростити масштаби і ознайомити з цінними учнівськими роботами тисячі людей з усієї України. Я впевнений, що Музей науки, який ми незабаром відкриємо у Львові, ще більше активізує роботу нашої МАН», – зазначив Станіслав Довгий і привітав усіх переможців з великим кроком на їхньому життєвому шляху.

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод висловив переконання, що саме молодь закладає підвалини розвитку держави. «Сьогодні – свято величності науки, свято таланту. Нам є ким пишатися! На мою думку, найважливішим фактором розвитку нашої країни є людський потенціал. Адже саме розум є рушійною силою поступу в усіх галузях. Переконаний, що обласні премії стимулюватимуть молоді таланти робити правильні кроки в житті, розвивати науку і впевнено рухатись до своєї мети», – наголосив Юрій Холод.

До вітального слова також долучилася заступниця голови комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради Парасковія Дворянин. «Світ розвивають дві речі: велика любов до того, що робиш, та ідеї, які продукуєш. Мала академія наук сьогодні продукує ідеї, які завтра будуть дорого коштувати. Упевнена, за Малою академією наук – майбутнє», – підкреслила Парасковія Дворянин.

З вітанням до юних науковців звернувся Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. «Багато талановитих українців свого часу не отримали визнання та премій з однієї простої причини – бо ми не мали своєї держави. Зараз Ви маєте унікальний шанс своїми розробками показати, що Ви – найкращі та гідні досягнень. На Вас чекає важка робота, але Ви зможете досягти своїх вершин», – зазначив Олег Паска.

Окремим приводом для урочистостей стало завершення навчального року у Малій академії наук учнівської молоді. З цієї нагоди до присутніх звернулася заступниця директора Львівської обласної МАН Наталя Знетиняк. «Цей рік для нас усіх був сповненим численних викликів, але ми впоралися і я щиро рада вітати сьогодні кожного у цьому залі. Я дякую усім учням-членам Малої академії наук за активну роботу, а науковим керівникам, вчителям і батькам –  за підтримку юного покоління», – зауважила Наталя Знетиняк та поділилася статистикою успіхів й іменами переможців різних наукових змагань Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді за навчальний рік.

Усіх учасників заходу привітав Президент Львівської обласної МАН, проректор з наукової роботи Львівського університету Роман Гладишевський. «Головні герої сьогоднішніх урочистостей – це зовсім юні науковці, чиї досягнення заслуговують найвищої оцінки. Ми пишаємось тим, що наша академічна спільнота поповнюється розумними, активними, цілеспрямованими, творчими, небайдужими особистостями. За кожною вашою перемогою стоїть натхненна праця та переконання, що наука – це цікаво і захопливо. Ви стоїте на початку своєї наукової кар’єри з великою перевагою – з досвідом, власним шляхом до перемог, свіжим незаангажованим поглядом та нестандартним мисленням. Я бажаю Вам великих звершень!», – наголосив Роман Гладишевський.

Також до присутніх звернулися наукові керівники школярів, які зауважили, що цього року усі члени Малої академії наук напрочуд плідно працювали та активно навчалися, а всі їхні роботи справді варті уваги! Зокрема, освітяни, серед яких і викладачі Львівського університету, привітали переможців цьогорічного конкурсу-захисту і побажали їм творчої наснаги та нових злетів.

Про свою історію навчання у Малій академії наук та результати численних наукових змагань розповіли переможці – члени Львівської обласної МАН. Вони поділилися враженнями від ще одного активного року, пригадали свої хвилювання перед різними конкурсами та подякували наставникам за підтримку і допомогу.

Зазначимо, що упродовж всього заходу учням Львівської обласної МАН вручили численні нагороди за успіхи у наукових змаганнях, також квитки дійсних членів і кандидатів у дійсні члени МАН, а їхнім наставникам – подяки за плідну роботу з виховання молодого покоління українських науковців.

Світлини: Ярини Пришляк та Олега Вівчарика Більше фото