У Львівському університеті відбулися загальні збори аспірантів

27 вересня 2022 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися загальні збори аспірантів першого року навчання. Під час заходу з процесом навчання, детальною інформацією про наукові, освітні та професійні можливості молодих фахівців ознайомили проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, керівниця Відділу аспірантури та докторантури Наталія Литвинович і провідна фахівчиня Відділу аспірантури та докторантури Надія Лемега.

Зі вступом до аспірантури усіх присутніх привітав проректор з наукової роботи Роман Гладишевський: «Львівський університет – це традиції і новітні розробки – тут функціонують об’єкти національного надбання та лабораторії з найсучаснішим обладнанням, а також працюють висококваліфіковані фахівці. Вступивши до аспірантури, Ви стаєте невід’ємною частиною академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка, але водночас Ви маєте певні переваги – свіжий незаангажований погляд, креативність та нове мислення, які зараз життєво необхідні Україні та світу».

Звертаючись до аспірантів, Роман Євгенович також відзначив, що молоді дослідники демонструють спрагу до нових знань, відкриттів і перспектив створення успішної кар’єри. А відтак, за словами професора, у аспірантів є унікальна можливість «бути не лише користувачами нового, а також творити технологічні тренди і напрями».

«Україна неминуче переможе у війні проти росії. А відтак, перед Вами усіма постає нелегке завдання – відновлення усіх сфер життєдіяльності нашої країни і побудова сильної та успішної України», – наголосив  Роман Гладишевський і додав, що під час навчання в аспірантурі молодь матиме можливість стати успішним менеджерами й допомогти Україні інтегруватися в міжнародний інтелектуальний простір, адже адаптація освітнього і наукового процесу до найсучасніших світових вимог – один із пріоритетів ЛНУ ім. Івана Франка.

Крім того, Роман Євгенович розповів аспірантам першого року навчання про освітню і наукову складові навчання в аспірантурі, особливості індивідуального плану аспіранта, види кредитних годин та нюанси самостійної роботи.

Завідувачка Відділу аспірантури та докторантури Наталія Литвинович, звертаючись до молоді, наголосила, що відтепер «деканатом» кожного аспіранта Львівського університету є саме Відділ аспірантури та докторантури.

«Ви завжди можете звертатися у наш відділ з будь-якими питаннями, ми завжди будемо раді Вам допомогти. Безперечно, у процесі чотирирічного навчання в аспірантурі, виникатиме багато запитань з приводу навчання, захисту дисертаційних робіт, академічних відпусток, аспірантських звітів тощо. Тож ми завжди відкриті до співпраці», – зазначила Наталія Литвинович.

Провідна фахівчиня Відділу аспірантури та докторантури Надія Лемега докладно та інформативно розповіла аспірантам про нюанси заповнення індивідуальних робочих планів, відповіла на запитання молодих дослідників щодо проходження педагогічної практики, друку наукових статей у фахових виданнях, форм навчання, стипендій тощо.

Додамо, що цьогоріч в аспірантуру Львівського національного університету імені Івана Франка вступили понад 270 осіб, що є рекордним показником в історії Університету. Тому з певністю можна говорити, аспірантура ЛНУ ім. Івана Франка зараз є найбільшою з-поміж усіх закладів вищої освіти України.

Кожен аспірант Львівського університету ознайомлений із  Положенням про забезпечення академічної доброчесності у Львівському національному університеті імені Івана Франка та Декларацією про дотримання академічної доброчесності здобувачем вищої освіти у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Обидва документи регламентують неухильне дотримання принципів академічної доброчесності, недопустимість збігів у темах наукових досліджень та передбачають формування високої академічної культури в учасників освітнього процесу.