У Львівському університеті відкрили Кабінет волонтерського та солідарного туризму

5 грудня 2024 року з ініціативи кафедри туризму географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та з нагоди Міжнародного дня волонтера у навчальному корпусі на вулиці Князя Романа відбулося відкриття Кабінету волонтерського та солідарного туризму при навчально-виробничій лабораторії «Навчальна туристична агенція». Захід відбувся за участю представників адміністрації Університету, викладачів, студентів географічного факультету та активних волонтерів, які щодня здійснюють титанічну роботу для всебічної підтримки Сил оборони України.

На початку заходу до усіх присутніх звернувся доцент кафедри туризму, один із ініціаторів відкриття навчального кабінету, волонтер Дмитро Каднічанський, закликавши усіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання Захисників і Захисниць України, які віддали своє життя у боротьбі проти російського агресора, і, зокрема, випускників, викладачів та студентів географічного факультету.

На важливості відкриття кабінету не лише для географів, але й для студентів інших факультетів Університету наголосив проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. «Сьогодні вся Україна волонтерить. Зокрема, кожен студент, викладач і працівник по-своєму є волонтером – донатить, організовує і проводить різноманітні зустрічі, робить усе можливе для підтримки Збройних Сил України. Волонтери своєю щоденною самовідданою працею прагнуть допомогти Україні встояти і вижити, убезпечити країну від російського агресора та допомогти їй стати потужною європейською державою. В Університеті з перших днів війни діють волонтерські осередки, зокрема, «Львів-Опір», діяльність якого спрямована на підтримку Захисників і Захисниць на передовій. Тому сьогодні, продовжуючи добрі традиції волонтерського руху, ми відкриваємо кабінет – чи своєрідний центр ‒ волонтерського і солідарного туризму, який буде розвиватися і розширюватися», ‒ зазначив Володимир Михайлович і висловив вдячність ініціаторам та організаторам відкриття навчального кабінету.

Надалі до присутніх звернувся декан географічного факультету Володимир Біланюк. «Сьогодні Україна поділяється на тих, хто воює, і тих, хто допомагає. На жаль, війна стосується всіх, а отже перемога залежить від кожного з нас. Ми пишемо нову сторінку історії народу, який є господарем на своїй землі. Вся Україна стала полем битви за людську гідність, свободу і незалежність. Відтак, сьогодні ми схиляємо голови у пам’ять про тих, хто віддав за нас життя і дякуємо тим, хто зі зброєю в руках продовжує боронити нас і ті цінності, які ми сповідуємо», ‒ наголосив Володимир Біланюк та висловив вдячність ініціаторам створення навчального осередку – доценту Дмитру Каднічанському і волонтерці Олені Халіловій.

Окрім того, у своєму виступі Володимир Біланюк згадав прізвища десятків Героїв України, випускників географічного факультету, які мужньо боронять нашу державу від російського агресора.

«Ідея, зорганізувати такий кабінет, яка виникла на кафедрі туризму, – актуальна і потрібна. Така навчальна аудиторія нагадуватиме і формуватиме свідомість тих, хто тут вчиться. Ми повинні пам’ятати, шанувати і залишати у своїй пам’яті певний виховний момент, виховувати патріотизм, зберігати коріння правди і гідності. Тому стенди із символами нашої держави, і стенди, які присвячені Силам оборони, тактичній медицині, а також елементарним знанням з військової справи є надзвичайно потрібні. Важливо також, що в аудиторії розміщені стенди із шевронами військових частин, яким ми допомагаємо, і прапори, на яких наші Захисники в окопах написали слова щирої вдячності за допомогу. Це надзвичайно цінно. Уся важка робота волонтерів – для перемоги і майбутніх поколінь. Відтак, кожен, хто буде перебувати у цьому кабінеті, пам’ятатиме, в який період ми живемо і слухатиме те, чому вчать наші викладачі», ‒ висловив переконання декан.

Дистанційно долучився до події військовослужбовець Тарас Завадовський, який до мобілізації був завідувачем навчально-виробничої лабораторії «Навчальна туристична агенція», на базі якої відкрити кабінет Зокрема, Захисник України висловив вдячність ініціаторам та організаторам заходу. «У День волонтера важливо відзначити, що найголовніше – це мати велике серце. Вдячний Вам за титанічну волонтерську роботу. Військові дякують Вам. Ми маємо пам’ятати, що у військових і волонтерів єдиний шлях – до перемоги», ‒ висловив переконання Тарас Завадовський.

На вагомості волонтерського і солідарного туризму наголосила завідувачка кафедри туризму, професорка Марта Мальська. «Сенси, які вкладені у назву навчального кабінету, мають надзвичайно глибокий зміст – люди зі всієї земної кулі є солідарні з українцями у нашій боротьбі з ворогом. Відтак, важливо було створити такий кабінет для поширення волонтерського туризму ‒ люди повинні бачити ту біду, яку росія принесла в Україну. Дякую колегам за ініціативність та реалізацію цієї ідеї. Сьогодні для кафедри, факультету, Університету найважливіше – людяність, яку ми маємо поширювати як у волонтерстві, так і в міцному й теплому рукостисканні. Даруйте своє серце довколишнім і не шкодуйте усмішки», ‒ закликала усіх присутніх Марта Пилипівна.

На важливості створення Кабінету волонтерського та солідарного туризму детальніше розповіла волонтерка «Народної Самооборони», ініціаторка створення навчального кабінету Олена Халілова. «Ми з Дмитром Каднічанським будемо мати такий кабінет, де зможемо детально розповісти студентам про нашу роботу. Наша волонтерська діяльність трансформується, ми завжди в дії і допомагаємо усім, хто до нас звертається, а також закликаємо долучатися до нашого руху та спільно наближати перемогу України», ‒ зазначила Олена Халілова.

Доцент кафедри туризму Дмитро Каднічанський розповів про потужний волонтерський рух і ті ініціативи, які реалізовують його учасники для підтримки Сил оборони та зазначив: «Інформація, яка представлена на стендах у цьому кабінеті, призначена для молоді, адже містить детальні відомості про Сили оборони, тактичну медицину, список спорядження бійця. Також можна ознайомитися із вмістом і практичною метою аптечок та шоломів. Надалі плануємо облаштовувати кабінет як музей, тому закликаємо усіх долучатися до його наповнення», ‒ зазначив Дмитро Каднічанський.

Із відкриттям Кабінету волонтерського і солідарного туризму привітали також активні волонтери, випускники та студенти, подякувавши організаторам за реалізацію такої ідеї та висловивши переконання, що створений кабінет виконуватиме не лише практичну, але й виховну функції. Зокрема, організаторка волонтерського осередку при Львівському університеті «Львів -Опір» Ірина Кметь висловила підтримку ініціаторам та організаторам заходу, наголосивши на важливості й актуальності волонтерського руху та розповіла присутнім про роботу волонтерської організації та закликала усіх небайдужих долучатися до волонтерства та спільно наближати перемогу.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото