Ознайомившись із проєктом Закону України № 3717, який внесено на розгляд до Верховної Ради України, члени Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка ухвалили:

Послідовний курс на розбудову Української державності та зміцнення національної самоідентифікації українства передбачає збагачення й популяризацію національної мови та культури. З огляду на це вважаємо недоцільним внесення змін до Закону України «Про вищу освіту», які запропоновано у проєкті № 3717. Вважаємо, що пропоновані законодавчі ініціативи суперечать статті 7 Закону України «Про освіту», яка чітко визначає, що «мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова» .

Вважаємо за доцільне застосувати в українській освітній діяльності досвід інших держав у справі підготовки студентів-іноземців. Пропонуємо створити спеціальний державний фонд і здійснювати навчання іноземців на підготовчих відділеннях університетів, на безоплатній основі, що стане важливим засобом популяризації української мови у світі. У працівників Львівського національного університету імені Івана Франка є значний досвід у розробці державного стандарту української мови як іноземної. Це дає нам вагомі підстави стверджувати важливість використання у процесі професійної підготовки іноземців та осіб без громадянства в державі Україна саме української мови із умотивованим додатковим залученням іноземних мов, передусім англійської як міжнародної мови освіти й науки більшості країн світу.

Вважаємо, що схвалення проєкту Закону України № 3717 і запропоновані в ньому зміни до Закону України «Про вищу освіту» є категорично неприйнятними, бо вони призведуть до зменшення простору функціонування української мови.

Голова Вченої ради,

член-кореспондент НАН України,

професор                                                           В. П. Мельник

Вчений секретар,