Українсько-польський семінар з розвитку географічної науки та освіти

1 червня 2018 року на географічному факультеті Львівського національного  університету імені Івана Франка відбувся міжнародний семінар «Географічні товариства в Польщі і в Україні та їхня роль у розвитку географічної науки та освіти». Участь у науковому заході взяла численна делегація польських географів, яка представляли Люблінське відділення Польського географічного товариства. Колеги з Польщі прибули до нашого університету в рамках святкування 100-річчя Польського географічного товариства та відзначення Року географії у Польщі.

Учасники семінару розглянули основні здобутки Львівської школи географії, яка пов’язана з видатними постатями української і польської географії (Антоній Реман, Еугніуш Ромер, Степан Рудницький), а також провели дискусію щодо ролі географічних товариств у розвитку науки та освіти. Про Люблінське відділення Польського географічного товариства розповіла д-р Ельжбета Кардашевска. Спеціальна доповідь польських географів д-ра габ.  Павела Цебрикова і д-ра Кшиштофа Каламуцкєго була присвячена професорові Францішеку Угорчаку – засновнику люблінської картографічної школи і випускнику та колишньому працівнику кафедри географії Львівського університету. Обговорювались напрями можливої співпраці географічних товариств (Львівського відділення Українського географічного товариства і Люблінського відділення Польського географічного товариства), а також географів Університету Марії Кюрі-Склодовської та Львівського національного університету імені Івана Франка.

З української сторони у дискусіях семінару взяли участь декан географічного факультету Володимир Біланюк, професор Олег Шаблій, професор Лідія Дубіс, професор Іван Ровенчак та секретар Львівського відділення Українського географічного товариства Юрій Зінько.

У резолюції учасники семінару задекларували плани зробити спільні зустрічі щорічними і проводити їх у Львові та Любліні.

Світлини: Павела Цебрикова та Юрія Зінька Більше фото