Університет підписав Меморандум про співпрацю з Представництвом «Хайес, Інкорпорейтед» в Україні

25 січня 2023 року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Представництвом «Хайес, Інкорпорейтед» в Україні. До зустрічі, присвяченої налагодженню співпраці між інституціями, долучилися Психологічна служба Університету, Центр соціального розвитку та громадських ініціатив, а також представники Первинної профспілкової організації працівників Університету.

Розпочинаючи зустріч, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар наголосив, що для Львівського університету надзвичайно важливим є зміцнення партнерських взаємин у міжнародній сфері, особливо в період війни, яка розпочалась ще 2014 року і триває досі. «Майже рік тому ця війна переросла у повномасштабне вторгнення росії на територію України. Вони знищують цвіт нашої нації, намагаються вбити наше майбутнє — молодь. Але завдяки безупинній роботі наших Збройних сил і відповідальній праці кожного українця в тилу, ворогу не вдасться досягнути кривавих цілей, – зазначив проректор. – Психо-соціальна підтримка наших громадян сьогодні є надзвичайною важливою, тож налагодження співпраці із провідними установами у цій галузі є дуже актуальним».

Володимир Качмар додав, що Львівський університет, як один із найпотужніших університетів нашої держави, ще з початку повномасштабного вторгнення взяв на себе надзвичайно велику відповідальність, яка стосувалася не лише розселення внутрішньо переміщених осіб, але і психо-соціальної підтримки тих, хто потребував такої допомоги. «Ще з часів Революції Гідності Львівський університет реалізував перший і дуже вагомий крок у психологічній підтримці академічної спільноти — започаткував Психологічну службу. Відтоді ми працює у цьому напрямку відповідно до викликів часу. Варто зазначити, що умови, з якими зіштовхнулось українське суспільство минулоріч, спонукали до  створення окремого центру – Центру соціального розвитку та громадських ініціатив, діяльність якого націлена здебільшого на ефективне забезпечення допомоги членам родин наших працівників, які сьогодні захищають Українську Державу», – підсумував проректор.

Зауважимо, що «Хайес, Інкорпорейтед» — це міжнародна гуманітарна організація, яка функціонує у більш ніж 20 країнах світу вже понад 130 років. «Ми повернулися в Україну у 2022 році, щоб надавати життєво необхідну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України. Ми дуже цінуємо нашу майбутню співпрацю і сподіваємося бути корисними для громадян нашої країни», — зазначила директорка з персоналу Представництва «Хайес, Інкорпорейтед» в Україні Анастасія Григорович.

Надалі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між установами. Згідно з документом, співпраця передбачає реалізацію заходів з метою психо-соціальної підтримки молоді та академічної спільноти. Спільними зусиллями Університет і міжнародна організація планують проведення психоосвітніх ініціатив, аби не лише зміцнювати ментальне благополуччя серед населення, але й поширювати знання та навички про психічне здоров’я. Ба більше, важливим аспектом співпраці є допомога вимушено переміщеним особам і членам сімей військовослужбовців. Індивідуальні консультації, групові програми, тренінги, курси, розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, та низка інших проєктів будуть спрямовані на підтримку нагальних потреб спільноти.

Присутні на зустрічі представники Психологічної служби високо оцінили чіткість та прозорість протоколів і принципів роботи організації. «Ми розраховуємо на доволі результативну співпрацю, особливо у сфері профілактики. Безумовно, об’єднавши наші зусилля у поширенні знань та навичок психологічної самодопомоги, ми слугуватимемо зміцненню психологічного здоров’я серед академічної спільноти», — зауважила завідувачка Психологічної служби Анастасія Скаковська.

Керівниця Центру соціального розвитку та громадських ініціатив Ярина Танчак висловила впевненість у майбутній співпраці між інституціями, зазначивши, що спільна робота неодмінно буде вдалою.

Зустріч не обмежилася підписанням Меморандуму, адже була наповнена жвавим обговоренням практичних питань. Окрім того, для присутніх відбулася психоосвітня сесія, метою якої було підвищення кваліфікації та обізнаність працівників Університету, які працюють із вразливими верствами населення, студентами-ВПО, членами сімей військовослужбовців та учасниками бойових дій щодо психологічного здоров’я та конструктивного подолання стресу. Зокрема, представники «Хайес, Інкорпорейтед» презентували огляд програм HIAS Ukraine з «Психоосвітньої інтервенції: психічне здоров’я та стрес» та «Самодопомоги+».

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото