Університет поглиблює співпрацю з Корейським освітнім центром в Україні

25 вересня 2024 року в Музеї історії Львівського університету відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ЛНУ ім. Івана Франка та Корейським освітнім центром в Україні. Відповідний договір підписали проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський та директор Корейського освітнього центру Джон Чон Юн. Під час зустрічі також були присутні проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку, професор Володимир Качмар, почесний консул Кореї у Львові Владислав Ртіщев, декан філологічного факультету Роман Крохмальний та викладачі філологічного факультету.

Відповідно до Угоди, на принципах рівності та взаємності Сторони докладатимуть зусиль для сприяння та розвитку співробітництва в сферах вивчення корейської мови та культури в Україні, міжнародного освітнього обміну, обміну науковими матеріалами, публікаціями та інформацією, організації спільних освітніх конференцій, виставок та семінарів. Загалом Львівський університет готовий розвивати взаємну співпрацю з Корейським освітнім центром та корейськими університетами щодо вивчення корейської мови та кореєзнавства загалом в ЛНУ ім. Івана Франка.

Під час розмови з гостями Роман Гладишевський висловив подяку партнерам за сприяння в отриманні навчальної літератури та за готовність налагоджувати співпрацю на різних рівнях, зокрема, у сфері академічної мобільності студентів та викладачів, участі здобувачів освіти у грантових програмах тощо. Також проректор розповів почесним гостям про Університет, його структуру та багатоаспектну діяльність.

«Ми віримо, що співпраця Львівського університету з Корейським освітнім центром в Україні матиме добрі результати та сприятиме як підтримці освітнього процесу в ЛНУ ім. Івана Франка, так і відкриттю нових академічних можливостей для студентів. Безперечно, кореєзнавство є цікавим напрямом і нам би хотілося більше дізнатися про культуру, традиції Республіки Кореї, її сучасність. Тому ми відкриті до нових проєктів, взаємодій та партнерських ідей попри нелегкий час повномасштабної війни, у якому перебуваємо. Втім Україна вірить у свою перемогу, і я дякую Республіці Кореї за підтримку нашої держави в цей важкий час», – підкреслив Роман Євгенович.

Проректор Володимир Качмар зазначив, що чимало викладачів та студентів сьогодні перебувають в лавах Збройних Сил України, захищаючи суверенітет держави та незалежність кожного з нас. «Завдяки таким небайдужим і хоробрим українцям ми маємо змогу продовжувати нашу працю, розвивати партнерство, планувати майбутнє та забезпечувати неперервний науково-освітній процес», – додав Володимир Михайлович.

Джон Чон Юн також висловив готовність до співпраці з Львівським університетом. «Я радий, що ми підписали Меморандум з Університетом, який має такі глибокі культурні та освітні традиції. Переконаний, що подальша співпраця Львівського університету з навчальними закладами Кореї є дуже важливою, відтак наш центр сприятиме налагодженню таких взаємозв’язків. І, звичайно, ми будемо всіма силами допомагати Університету розвивати напрям вивчення корейської мови», – акцентував Джон Чон Юн.

Під час візиту до Львівського університету представники Корейського освітнього центру в Україні поспілкувалися з викладачами та студентами філологічного факультету та відвідали екскурсію Музеєм історії ЛНУ ім. Івана Франка, яку провів директор музею Юрій Гудима, розповівши гостям про основні віхи становлення Університету, його видатних постатей і талановитих науковців.

Світлини: Ярини Пришляк та Олега Вівчарика Більше фото