Університет відвідала делегація Посольства Іспанії в Україні

29 вересня 2021 року Львівський національний університет відвідала делегація Посольства Іспанії в Україні на чолі із Надзвичайним і Повноважним Послом Сильвією Хосефіною Кортес Мартін. В рамках візиту до ЛНУ ім. Івана Франка іспанські дипломати поспілкувалися з Ректором, професором Володимиром Мельником,  відвідали Музей історії Університету та зустрілися із керівництвом і викладачами факультету іноземних мов.

Під час зустрічі Ректора із Надзвичайним і Повноважним Послом Іспанії  йшлося про перспективи розширення співпраці між Львівським університетом та Посольством Королівства Іспанії в Україні та подальший розвиток іспаномовних студій в ЛНУ ім. Івана Франка.

Привітавши представників Королівства Іспанії, Ректор Володимир Мельник акцентував на важливості плідної співпраці між українськими та іспанськими закладами вищої освіти.

«Ми високо цінуємо співпрацю, яку має Львівський університет із іспанськими освітніми та науковими установами. Наша взаємодія відкриває перспективи для студентів та працівників Університету брати участь у програмах академічної мобільності, а відтак максимально ефективно переймати науковий та освітній досвід іспанських університетів», – зазначив Володимир Петрович і додав, що наразі Університет має підписані двосторонні угоди з чотирма закладами вищої освіти Іспанії, але попереду ще багато перспективних напрямів для розширення співпраці.

Зараз у Львівському університеті іспанську мову як основну вивчає близько 100 студентів, а як другу іноземну – ще понад 200. За словами Володимира Мельника, це свідчить про те, що «Іспанія є для нас не так географічно, як ментально і культурно близькою. Тому ми маємо поглиблювати нашу співпрацю, щоб розширювати сегмент присутності іспанської мови та культури в Університеті».

Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Сильвія Хосефіна Кортес Мартін зауважила, що співпраця з університетами, створення можливостей для індивідуальних контактів та взаємодія на рівні технологічних розробок є одними із найважливіших напрямів розвитку українсько-іспанських відносин. У рамках такої співпраці, зокрема, планується створення можливостей для того, щоб студенти проходили практику і різноманітні стажування в іспанських компаніях, навчаючись і тим самим підвищуючи свою кваліфікацію. Базою для розвитку українсько-іспанських відносин і контактів між закладами вищої освіти України та Королівства Іспанії є Товариство українсько-іспанської дружби, засноване львів’янами Анатолієм Забарилом та Богданом Чумою, яке стане корисним посередником у процесі реалізації культурних та дослідницьких обмінів.

За словами Сильвії Хосефіни Кортес Мартін, не менш важливим для поглиблення співпраці, поряд із розвитком лінгвістичних та культурних контактів, є залучення до України іспанського туризму. З цією тезою погодився Ректор Університету Володимир Мельник, додавши, що й сам Львівський університет може стати одним із об’єктів туристичного зацікавлення для іспанців, адже ЛНУ ім. Івана Франка «не тільки займає лідерські позиції в Україні за рівнем наукової роботи, але й може похвалитися багатими фондами археологічного, мінералогічного, зоологічного й інших музеїв, Астрономічною обсерваторією Ботанічним садом та іншими науково-дослідними установами, які приваблюють фахівців і туристів з усього світу».

Після спілкування з Ректором Університету іспанські дипломати відвідали Музей історії Університету та поспілкувалися із викладачами іспанської мови Львівського університету.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото