Університет відвідали науковці Макс Планк Інституту хімічної фізики твердого тіла (Німеччина)

16 листопада 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч із науковцями Макс Планк Інституту хімічної фізики твердого тіла (м. Дрезден, Німеччина). До складу делегації входили: завідувач відділу хімії твердого тіла, професор Клаудія Фельзер (Prof. Dr. Claudia Felser, Director of the Department Solid State Chemistry), завідувач відділу хімічного металознавства, професор Юрій Гринь (Prof. Dr. Juri Grin, Director of the Department Chemical Metals Science), завідувач відділу фізики квантових матеріалів, професор Ендрю Макензі (Prof. Dr. Andrew P. Mackenzie, Director of the Department Physics of Quantum Materials) та завідувач відділу фізики корельованих систем, професор Лі Хао Тієнг (Prof. Dr. Liu Hao Tjeng, Director of the Department Physics of Correlated Matter).

Під час зустрічі з Ректором Університету, професором Володимиром Мельником йшлося про пріоритетні напрями співпраці, актуальні питання підготовки фахівців в галузі природничих наук і впровадження результатів науково-дослідних робіт.

На зустрічі з науковцями Університету у Дзеркальній залі гостей привітав проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, який ознайомив присутніх з історією становлення науки у Львівському університеті.

Надалі науковці кафедр неорганічної хімії, експериментальної фізики та фізики металів представили результати наукових досліджень. Зокрема,  молодший науковий співробітник кафедри неорганічної хімії, кандидат хімічних наук Оксана Заремба розповіла про напрямки наукових досліджень кафедри неорганічної хімії, старший науковий співробітник кафедри неорганічної хімії, кандидат хімічних наук Володимир Бабіжецький підготував презентацію «Кристалохімія борокарбідів і боросиліцидів рідкісноземельних металів», завідувач кафедри експериментальної фізики, доктор фізико-математичних наук, професор Анатолій Волошиновський виступив із доповіддю «Нанокомпозитні люмінесцентні матеріали», а завідувач кафедри фізики металів, доктор фізико-математичних наук, професор Степан Мудрий розповів про кристалічні, аморфні та нанокомпозитні матеріали на основі алюмінію.

Присутні мали змогу ознайомитись із результатами наукових досліджень кафедри неорганічної хімії під час стендових доповідей. Відбулася жвава дискусія між вченими Макс Планк Інституту хімічної фізики твердого тіла та Львівського національного університету імені Івана Франка.

Заключним словом професор Роман Гладишевський побажав науковцям продовження подальшої плідної співпраці між установами.