Університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні П’єр Франческо Дзадзо

23 липня 2021 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідали представники Посольства Італії в Україні на чолі із Надзвичайним і Повноважним Послом П’єром Франческо Дзадзо та директором Італійського інституту культури, професором Едоардо Крізафуллі. Під час перебування в Університеті представники Італії зустрілися з Ректором Львівського університету, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником і керівницею Центру італійської мови і культури Оленою Горячук.

Під час зустрічі йшлося про перспективи розширення співпраці між Університетом та Посольством Італії в Україні, подальший розвиток італознавчих студій в ЛНУ ім. Івана Франка та освітню, наукову і культурну співпрацю між Львівським університетом та провідними академічними установами Італії.

Привітавши поважних гостей, Ректор Володимир Мельник відзначив плідність співпраці Львівського університету із італійськими освітніми та науковими установами. Зокрема, Володимир Петрович наголосив, що Львівський університет має 7 угод про співпрацю із закладами вищої освіти Італії, ще 5 міжінституційних угод підписано в рамках програми «Еразмус+» КА1. Завдяки інтенсивній співпраці студенти, аспіранти та працівники Львівського університету упродовж останніх декількох років мали можливість стажуватися, навчатися і переймати досвід в Університеті Фоджа, Тосканському університеті, Болонському університеті та Університеті Л’Аквіла.

Власне ЛНУ ім. Івана Франка та Університет Л’Аквіла виконують спільну магістерську програму «InterMaths», яка передбачає дворічне навчання у магістратурі зі взаємним зарахуванням отриманих кредитів. Після закінчення навчання студенти отримують два дипломи магістра кожного університету.

«Для нас вкрай важливий розвиток співпраці із провідними освітніми і науковими центрами Італії. Адже ми високо цінуємо внесок, який зробили італійські мислителі, вчені, представники культурного середовища у розвиток сучасної науки, освіти, культури і суспільства в цілому. Розвиваючи наші наукові школи, ми маємо оглядатися на італійський досвід, де у науці гармонійно поєднується принцип раціонального та ірраціонального», – зазначив Володимир Мельник і розповів представникам Посольства Італії про головні сучасні досягнення ЛНУ ім. Івана Франка та багаті традиції наукових шкіл, які сформувалися у Львівському університеті.

Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні П’єр Франческо Дзадзо наголосив, що для Італії співпраця із іноземними університетами є стратегічно важливою. «Особливе значення для нашої країни має академічна співпраця саме з українськими університетами, адже ми бачимо тут високий рівень освіти та культури», – наголосив П’єр Франческо Дзадзо і висловив готовність всіляко сприяти подальшому розширенню взаємодії Львівського університету та закладів вищої освіти Італії.

Окремі слова вдячності представники Посольства Італії адресували Львівському університету за активну працю у сфері популяризації в Україні італійської мови та культури. Адже один з головних виявів взаємодії Львівського університету та Посольства Італії – це вивчення університетською молоддю італійської мови. Так, з 2009 року відповідно до Протоколу про співпрацю між Італійським інститутом культури при Посольстві Італії в Україні та Львівським університетом, до ЛНУ ім. Івана Франка скеровуються викладачі для читання курсу італійської мови. Загалом італійську мову вивчають 60 студентів Університету (йдеться про студентів факультету міжнародних відносин), як першу та другу – студенти бакалаврату, а як мову наукової комунікації – студенти першого року магістратури.

Також студенти мають можливість вивчати італійську мову факультативно на курсах у Центрі італійської мови і культури. Центр є ресурсним осередком з бібліотекою художньої, навчальної, наукової літератури, фонди якої поповнюються завдяки тісній співпраці з Італійським інститутом культури та Посольством Італії в Україні.

Директор Італійського інституту культури Едоардо Крізафуллі висловив переконання, що співпраця між Україною та Італією має великі перспективи і у контексті культурницьких ініціатив, і у сфері освітньої та наукової взаємодії.

«Для мене велика честь працювати в Україні. Тут я бачу як активно і на усіх рівнях розвивається українська культура. Надзвичайно приємно, що молодь зацікавлена високою культурою та передовою наукою. Молоді люди відвідують академічні концерти, багато читають і виявляють бажання розвивати культуру та науку», – зазначив Едоардо Крізафуллі, а відтак наголосив на перспективності італознавчих досліджень в ЛНУ ім. Івана Франка.

Також директор Італійського інституту культури засвідчив готовність сприяти приїздові до Львівського університету відомих італійських науковців  та митців.

Окрему увагу учасники зустрічі присвятили перспективам відкриття у Львівському університеті спеціальності з вивчення італійської мови, потребам розвитку академічної мобільності, інтенсивнішому обміну досвідом між представниками Львівського  університету та освітніх закладів Італії.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото