
10 квітня 2025 року до Львівського національного університету імені Івана Франка з офіційним візитом завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме. У рамках перебування в Університеті японський дипломат зустрівся із в.о. Ректора Університету, академіком НАН України, професором Володимиром Мельником та представниками адміністрації Університету, зокрема, із керівницею Центру міжнародної співпраці Оксаною Мольдерф, деканом філологічного факультету Романом Крохмальним, завідувачкою кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича Ольгою Максимів, старшою викладачкою цієї ж кафедри Оленою Горошкевич та викладачкою кафедри, перекладачкою Іриною Батюк. У зустрічі також взяли участь представники Посольства Японії в Україні, зокрема, Перший Секретар Нодзому Ямашіта та радниця з економічних питань Альона Словінська.
Під час діалогу йшлося про розвиток японознавства в Україні, зокрема, про перспективи інтенсифікації викладання і вивчення японської мови та літератури в ЛНУ ім. Івана Франка та можливість реалізації спільних проєктів, зокрема щодо вивчення традицій, історії та сучасності Японії.
«Мені надзвичайно приємно відвідати Львівський університет. Висловлюю щиру вдячність за Ваше сприяння у популяризації японської мови та культури в Україні. У нас також є багато освітніх та наукових ініціатив і ми б хотіли, аби представники Львівського університету активно долучалися до них. Маю надію, що наша співпраця і наділі буде поглиблюватися», ̶ зазначив Масаші Накаґоме.
Володимир Мельник висловив вдячність японському дипломату за підтримку, яку надає його держава Україні, і відзначив важливість перспектив поглиблення наукової співпраці між вченими Львівського університету та закладів вищої освіти Японії. «Для нас надзвичайно важливо, аби наші студенти цікавилися і вивчали японську мову і культуру, адже культурні принципи японського народу для нас є цінними і близькими, зокрема ваше прагнення зберегти власну ідентичність», ̶ наголосив Володимир Петрович.
Надалі у межах візиту Масаші Накаґоме зустрівся зі студентами, які вивчають японську мову, та їхніми викладачами. Під час зустрічі йшлося про можливості академічних обмінів та взаємокультурне збагачення.
Розпочинаючи зустріч зі студентською молоддю, декан філологічного факультету Роман Крохмальний привітав Надзвичайного і Повноважного Посла у Львівському університеті й висловив щиру вдячність уряду Японії, японським університетам та громадянам за підтримку України, а також підтримку студентів і викладачів у їхніх наукових прагненнях. «Сьогодні тут, у Дзеркальній залі Львівського університету, де зібралась велика кількість студентів різних курсів, які вивчають японську мову, ми маємо унікальну нагоду отримати урок взаємодії культур Японії та України. Вірю, що студенти і викладачі матимуть змогу поставити цікаві запитання дипломатам й отримати вичерпні відповіді, а також дізнатись про можливості і перспективи на майбутнє», ̶ зазначив Роман Крохмальний.
Масаші Накаґоме висловив захоплення можливістю побувати у Львівському університеті і поспілкуватися з талановитими студентами, які вивчають японську мову та вільно нею володіють. «Я вражений кількістю студентів, які сьогодні тут присутні. Я дуже вдячний Вам за цікавість і радий з Вами поспілкуватися. Я би дуже хотів, аби українські студенти мали можливість відвідувати Японію з метою глибшого вивчення нашої мови, культури, політики, економіки тощо. Тож прибувайте в Японію і вивчайте ці сфери», ̶ зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол.
Під час зустрічі дипломат коротко розповів студентам про можливості академічних обмінів між Японією та Україною й наголосив на важливості вивчення японської мови для реалізації такого академічного досвіду.
Старша викладачка кафедри сходознавства імені професора Ярослава Дашкевича Олена Горошкевич розповіла представникам Посольства про функціонування кафедри, основні напрямки наукової роботи та успішність випускників-японістів. Науковці також наголосили на єдності українського і японського народів у світоглядній площині, незважаючи на фізичну відстань між країнами.
Студенти-японісти також мали нагоду поставити запитання Масаші Накаґоме, які, зокрема, стосувались міст і місць, які вже відвідав японський дипломат, його захоплень та планів, а також важливості глобалізації і взаємовпливу обох країн.