Університет відзначає Всесвітній день вишиванки

Щорічно у третій четвер травня ми відзначаємо одне з найулюбленіших свят – Всесвітній день вишиванки. Академічна спільнота Львівського університету традиційно підтримала ініціативу одягнути вишиванку на роботу чи навчання, тож сьогодні, 19 травня 2022 року, Львівський національний університет імені Івана Франка замайорів розмаїттям української вишивки! Прадавні і сучасні, стримані і яскраві, вишиті хрестиком і вишиті гладдю – милі серцю і завжди модні! Сьогодні кожен із нас доповнював яскраву мозаїку університетського колективу колоритом й автентичністю!

З нагоди Дня вишиванки на площі перед Університетом відбувся флеш-моб під назвою «Бережи українське – носи вишиванку». Тримаючи в руках плакати з назвами українських міст, які постраждали від ганебного російського вторгнення, учасники заходу сформували велике серце, яке символізує любов до України. Надалі присутні разом з університетськими творчими колективами виконали пісню «Ой у лузі червона калина». Завершився захід спільним виконанням Гімну України.

Родзинкою свята стала також ініціатива Профкому студентів Львівського університету – у вишиванку від дизайн-студії «Vibrana» одягнули Патрона нашого Університету Івана Франка, який, як відомо, був великим прихильником української вишиванки.

Сьогодні вишиванка має виняткове значення і особливу місію – берегти і продовжувати славні українські традиції, об’єднувати тих, в чиєму серці почесне місце займає Україна, і тих, хто лише розпочав відкривати для себе її неповторну красу! Бережімо нашу історію, шануймо наших Героїв і захищаймо наше сьогодення задля щасливого майбутнього наших дітей.

З Днем вишиванки! Разом переможемо!

Світлини: Олега Вівчарика, Юлії Гриценко та Юрія Гудими Більше фото