Університетська спільнота відзначила День Української Державності

28 липня 2022 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка разом з усією Україною вперше в історії відзначає День Української Державності.

З нагоди особливого для української нації свята студенти та аспіранти Університету, Ректор Володимир Мельник, проректори, декани та викладачі вшанували постать державотворця, яскравого політика і громадського діяча, всесвітньо відомого науковця, професора Львівського університету Михайла Грушевського. Представники Університету поклали квіти до пам’ятника ГоловіЦентральної Ради Української Народної Республіки.

Понадтисячолітня традиція українського державотворення і наша сучасна боротьба за свою державу була б неможливою без жертовності Героїв Небесної Сотні, серед яких – студенти та випускники Львівського університету. Шану подвигу Героїв Небесної Сотні університетська спільнота віддали покладанням квітів до пам’ятника Героєві України, студентові географічного факультету Ігорю Костенку, який віддав своє життя 20 лютого 2014 року у Києві в боях за демократичні цінності, нашу свободу і незалежність.

Ректор Університету Володимир Мельник наголосив, що розбудова Української Державності – це обов’язок всієї університетської спільноти та моральне зобов’язання кожного її представника. «Можливістю проводити сьогоднішні заходи ми зобов’язані Збройним силам України, які уже п’ять місяців дають гідну відсіч російському агресору, та подвигу багатьох поколінь українців, які виборювали для нас право на власну державу. Тому наш моральний обов’язок – своєю щоденною працею робити все можливе для поступу Української Держави та розвитку усіх її інститутів», – висловив переконання Володимир Мельник.