Університетська спільнота вшанувала пам’ять Івана Вакарчука

6 березня минуло 75 років від дня народження багаторічного Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка (1990-2007; 2010-2013), Міністра освіти і науки України (2007-2010), Героя України, Заслуженого професора Університету Івана Вакарчука.

Сьогодні, 7 березня 2022 року, представники академічної спільноти Університету вшанували пам’ять Івана Олександровича покладанням квітів до його могили на Личаківському кладовищі.

«Ми згадуємо Івана Олександровича Вакарчука, як Великого Українця, який поклав своє життя і свій талант для того, щоби освіта і наука не лише в Університеті, а й в Україні, були європейського і світового рівня. Іван Олександрович не тільки завжди про це мріяв, а й дієво втілював цю мрію в реальність», –  зазначив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, окреслюючи неоціненний внесок Івана Вакарчука у розвиток і реформування української освіти і науки.

«Ментальність українця, ментальність науковця, ментальність європейця завжди, коли осягає високих рівнів осмислення світу, містить у своїй основі те національне ментальне ядро, яке спричиняє наукові відкриття. Власне Іван Олександрович є прикладом того, як треба працювати, діяти, змінювати простір довкола себе з опертям на українські національні традиції та світовий досвід, при цьому не афішуючи широко власних досягнень», – додав Володимир Петрович.

Нагадаємо, Іван Олександрович відійшов у засвіти 4 квітня 2020 року на 74-ому році життя. 11 жовтня 2021 року з нагоди відзначення Дня Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь багаторічного Ректора Львівського університету. Напередодні, 24 лютого 2021 року, Вчена рада Університету присвоїла кафедрі теоретичної фізики ім’я професора Івана Вакарчука.