Університетська спільнота вшанувала пам’ять Тараса Шевченка

Сьогодні, 22 травня 2023 року, з нагоди 162-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка взяла участь у заходах зі вшанування пам’яті Великого Кобзаря. Ректор Володимир Мельник, студенти, викладачі та працівники Університету поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

Після покладання квітів відбулася мистецька частина заходу, яку організувало Львівське обласне товариство «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Програма передбачала виконання музичних та літературних творів Великого Кобзаря. Зокрема, Зведений хор і оркестр Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка виконав музичні твори на слова Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Як умру, то поховайте». Знаково, що доносити вічно живе Шевченкове Слово до усіх присутніх допомагали і студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, які разом із молоддю з інших закладів вищої освіти, майстерно декламували твори Великого Кобзаря.

Також під час заходу учасники розгорнули рушник єдності й незламності, зшитий з вишиваних рушників на великодню тематику різних українських регіонів.

Нагадаємо, Тарас Шевченко відійшов у Вічність 10 березня 1861 року. На кошти друзів його поховали спочатку у Петербурзі. Через п’ятдесят вісім днів домовину Шевченка, згідно зі Заповітом, перевезли в Україну. А 22 травня 1861 року прах Траса Шевченка перепоховали на Чернечій горі у Каневі.

Голова Львівського обласного об’єднання товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка Ярослав Пітко під час вшанування пам’яті Пророка Українського народу, влучно зазначив, що Тарас Шевченко «назавжди з кожним українцем і нікому не вдасться зламати народ, вихований на Шевченковому Слові».