Урочиста академія, присвячена пам’яті визначного вченого-геолога Альберта Сіворонова

13 квітня 2018 року на геологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась Урочиста академія, присвячена 80-річчю від народження визначного вченого-геолога, академіка АН вищої школи України (1994), кавалера медалей Ярослава Мудрого АН ВШ України (1995), В.І. Лучицького (2003), пам’ятного знака ім. А.І. Лутугіна «За заслуги в розвідці надр» Держслужби України (2005), нагородженого званням «Почесний розвідник надр» (2008), знаком за наукові досягнення МОН України (2008), почесною грамотою МОН України (2008), професора Львівського університету Альберта Сіворонова. Академію організувала кафедра загальної та регіональної геології.

Відкрив урочисте засідання професор кафедри мінералогії Орест Матковський.

З доповіддю про життєвий шлях А.О. Сіворонова виступив професор В.П. Кирилюк. Він розповів про життєвий і творчий шлях видатного вченого, талановитого педагога, інтелігента, громадянина.

У доповіді про науково-педагогічну діяльність професора А.О. Сіворонова доценти кафедри А.М. Лисак та Л. М Хом’як зробили короткий огляд головних напрямів наукових досліджень і праць Альберта Олексійовича. Вони наголосили, що серед наукових пріоритетів вченого були геологія та металогенія докембрію щитів, формаційне розчленування нижньодокембрійських комплексів Українського щита, опрацювання розшуково-прогнозних критеріїв та вивчення закономірностей локалізації промислової золотої мінералізації України та інших регіонів. А.О. Сіворонов – співавтор більше 220 наукових праць.

Учасники академії заслухали відеозвернення професора О.Б. Боброва у якому йшлося про неординарність творчої особистості А.О. Сіворонова.

У доповіді «А.О. Сіворонов – організатор практик» доцент Л.В. Генералова схарактеризувала внесок професора, завідувача кафедри загальної та регіональної геології А.О. Сіворонова як педагога, який надавав великого значення організації і проведенню навчальних і виробничих практик студентів-геологів.

Зі спогадами про А.О. Сіворонова виступили професор А.С. Андреєва-Григорович, доктор геологічних наук О.М. Гнилко, завідувач лабораторії спецметодів вивчення рудних формацій М.П. Горін.

Випускник 1982 року А.В. Гаращук в кінці свого виступу продекламував авторську поезію «Останній маршрут», присвячену викладачам геологічного факультету своєї епохи, серед яких чільне місце займав професор А.О. Сіворонов.

Урочиста академія зібрала близько 100 учасників. Зокрема, у ній взяли участь учні та колеги визначного вченого, працівники геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, геологи Львівської та Закарпатської експедицій ДП Західукргеологія, науковці Інституту геології і геохімії горючих корисних копалин НАН України, Карпатського відділення Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна. Лейтмотивом усіх виступів та спогадів стало відзначення впливу А.О.Сіворонова на становлення їхньої наукової долі. Наголошено, що його діяльність – це приклад відданості науці.